Baykar’dan 1,18 milyar dolarlık ihracat

Baykar’ın Twitter hesabından şirketin 2022 ihracat sayılarına ait yapılan açıklamada, 18 ülke ile yeni ihracat mukavelesi imzalandığı belirtildi.

Paylaşılan datalara nazaran, ihracat mukavelesi imzalanan ülke sayısı toplamda 27, 2022 ihracat geliri ise 1,18 milyar dolar oldu. 2022 kontratlarındaki ihracat oranı ise yüzde 99,3 olarak gerçekleşti.

Baykar İdare Şurası Lideri ve Teknoloji Önderi Selçuk Bayraktar, mevzuya ait Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Öz sermayemizle geliştirdiğimiz ulusal ve özgün İHA’larımız sayesinde dünyanın en uygunları ortasında yerimizi aldık. 2022’de imzaladığımız mukavelelerde ihracatın hissesi yüzde 99,3. Bayraktar Kızılelma’yı da ihracat gelirlerimizle geliştiriyoruz.” tabirlerini kullandı.

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar da, “20 yıldan bugüne üzerinde çalıştığımız yüksek teknolojiye sahip ulusal ve özgün insansız hava araçları platformları ile ülkemiz için çalışmaya devam ediyoruz. 2022 yılında imzaladığımız kontratlarda ihracatın hissesi yüzde 99,3 oldu. Gururluyuz.” değerlendirmesinde bulundu.

Başa dön tuşu