Balinalar, Bu 4 Şaşırtan Altcoin’de Büyük Alımlar Yapıyor! – Altcoinhaberi.com

Ethereum (ETH) balinaları son haftalarda tekrar aktif hale geldi. İlginç bir şekilde, son satın alımlarının hepsi 4 altcoin projesinin etrafında toplanıyor. İşte nedenleri…

Ethereum’un Şangay yükseltmesi altcoin balinalarını uyandırıyor

Balinaların satın aldığı projelere geçmeden önce, Ethereum’un Şangay yükseltmesine göz atalım. Bunun nedeni, balinaların şu anda özellikle likit staking tokenlerine ilgi göstermesi. Mart ayında gerçekleşecek olan bu yükseltme Ethereum için oldukça önemli.

Likit staking platformları, 2020’nin sonlarından bu yana Proof of Stake’e geçişi beklerken staking için yüklü miktarda ETH topladılar. Şangay yükseltmesi, kitlenen bu ETH’lerin çekilmesine izin verecek. Altcoinhaberi.com olarak ayrıntılara bu yazıda yer verdik.

Balinalar bu 4 altcoin’in peşinde

Merkezi Borsalar ve Likit Staking platformları, Ethereum stake etmek isteyen yatırımcıların sahip olduğu iki seçenek. Coinbase ve Binance gibi merkezi borsalar bu gelişmeden büyük kazanç elde ediyor. Tüm borsaların ETH staking havuzları var. Likit Staking Platformlarına gelince, yatırımcılar burada platformlarına giren ve çıkan fonlar üzerinden gelir elde edebiliyor. Bu nedenle, büyük yatırımcıların merkezsiz platformları daha fazla tercih ettiğini söyleyebiliriz.

Lido DAO (LDO)

Lido, lider altcoin için en popüler likit staking seçeneklerinden biri. Burada yaklaşık 8 milyar dolar değerinde ETH stake ediliyor. Bu miktar, yatırılan tüm ETH’nin ⅓’ü. 

Bu arada, balinaların satın aldığı token Lido Staked Ether (sembol stETH) değildir, ancak Lido bir DAO olarak çalıştığı için Lido DAO tokendir. Yani bu, likit staking türevinin nasıl olacağına dair bir stake değil. Platformun kendisine yönelik bir stake mekanizması. Fiyat açısından LDO, Kasım ayında 0,90 dolara düştükten sonra %100’den fazla artışla 2,53 dolara ulaştı.

Rocket Pool (RPL)

Lido gibi Rocket Pool da likit bir staking platformudur. Lido’dan daha küçükler ama platformlarında yaklaşık 1 milyar dolarlık stake ETH var. Ayrıca Lido gibi, 32 ETH stake edilmesi ve orada bir node çalıştırmak için altyapı sağlıyor.

Burada satın alınan likit staking tokeni rETH‘dir. Lido’dan stETH kadar yaygın olarak bulunmamakla birlikte, rETH’yi Farming Protokolü dahil birçok yerde ve daha fazla ilgi kazanmak için birçok havuzda kullanabilirsiniz.

Ancak Lido’da olduğu gibi, balinalar rETH satın almıyorlar, RPL tokene sahip platform kriptolarını tercih ediyorlar. Kasım ayı başlarında ayı piyasasının en düşük seviyesi olan 13,32 dolara ulaşan Rocket, 2 kattan fazla artışla 41,1 dolara ulaştı. Buradan ~%50’lik bir getiri, Rocket’ı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan son boğa piyasasından 59 doların üzerine çıkaracak ve buradaki eğilim açık.

Frax Share (FXS)

Frax, Ethereum’un en iyi 3. likit staking platformu. Frax’ta, ETH’niz için frxETH alırsınız. Frax ayrıca kriptodaki en iddialı stablecoin projelerinden birine sahip. Amacı, algoritmik stablecoin’lerin en iyi yönlerini almak ve bunları teminat destekli paraların güvenliği ile kullanmaktır. Stablecoin’ine FRAX denir. Aynı zamanda bu listede likit staking ile ilgili olmayan tek kripto paradır.

UST’nin LUNA’da yaptığı gibi, FRAX stablecoin’i üretmek için FXS basar veya yakarsınız. Balinaların satın aldığı bu altcoin, FXS altcoin’dir. Bu stablecoin’de yükselişe geçtiklerinin bir işareti. Çünkü daha fazla FRAX stablecoin üretmek için FXS yakmanız gerekiyor. Bu da FXS arzını azaldığınız anlamına gelir. Bu balinalar burnun arzı azaltarak tokene değer katacağını düşünüyorlar ve bu yüzden satın alıyorlar.

StakeWise (SWISE)

Stakewise, tıpkı listede bahsedilen diğerler platformlar gibi, ETH stake edilen ve bir likit token kazanılanan bir platformdur. Bu durumda, likit token sETH2’dir. 3 likit token arasında, bu en az yatırım seçeneğine sahip olanı, ancak Stakewise’ın sunduğu 2 havuz da dahil olmak üzere hala bazı iyi tokenlar vardır.

Biri, Uniswap’te sağlıklı bir %12,71 ödeyen bir ETH-sETH2 havuzu olduğu için neredeyse hiç geçici kayıp riski sunmuyor. Bir diğeri, başka bir ETH türevi tokeni olan rETH2’yi içerir ve havuz, rETH2-sETH2’dir. Bu da Uniswap’te ve %12.68 ödüyor. Bunlar, aldığınız risk için mükemmel getirilerdir. Her ikisi de değerlerini altta yatan Ethereum’dan aldığı için burada risk düşüktür.

Lido ve Rocket gibi burada da balinalar, sETH2 likit token ile değil, Stakewise’ın SWISE platform kriptosunu satın alıyor. Bu platform, yalnızca 32 milyon dolarlık piyasa değeriyle likit staking platformlarının en küçüğüdür, ancak likit staking ve yetkilendirilmiş ETH staking’in benim burada yaptığım gibi büyümeye devam edeceğini düşünüyorsanız, büyümesi için çok yer var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu