Balinalar Binance’deki Bu Altcoin’i Hızla Çekiyor! Sırada Ne Var?

Çeşitli balinalar son üç gün içinde Binance’ten 10 milyon altcoin ARB tokenı çekti. Ancak fiyat bu kez yükseliş eğiliminde. Günlük zaman dilimi okumaları yükseliş yönünde. Diğer taraftan, kısa vadeli olanlar düşüş yönünde yer alıyor. Ayrıca bu da daha fazla yükselişten önce ilk geri çekilmenin gerçekleşeceğini gösteriyor. Detaylara bakalım.

Balinalardan altcoin ARB hamlesi

Arbitrum (ARB) fiyatı Haziran ayının başından bu yana önemli ölçüde arttı. Fiyat üç gün önce kritik bir seviyeyi aştı. Muhtemelen balinaların ARB tokenlerini geri çekmesinin neden olduğu arz sıkıntısından kaynaklandı.  Bir balina bugün Binance’ten 2,34 milyon altcoin ARB çekti. Geçtiğimiz üç gün içinde beş balina toplam 10,5 milyon ARB çekmişti. Bu durum arz sıkıntısına neden olabilir. Ayrıca altcoin ARB fiyatını artırabilir.

Bununla birlikte, altcoin ARB’nin 1,275 milyarlık bir dolaşım arzına sahip olduğunu belirtmekte fayda var. Bu nedenle çekilen miktar dolaşımdaki arzın %1’inden daha azına denk geliyor. Dahası, kısa vadeli zaman dilimleri karışık bir görünüm sunuyor. Buna göre uzun vadeli yükseliş konusunda şüphe uyandırıyor.

Arbitrum fiyatı kritik dirençten çıktı

ARB fiyatı, 18 Nisan’da tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 1,82 dolara ulaştığından beri azalan bir direnç çizgisinin altına düşmüştü. Düşüş 15 Haziran’da 0,90 dolarlık düşük bir seviyeyle sonuçlandı. Ancak, fiyat daha sonra sıçradı. Diğer taraftan o zamandan beri arttı. 21 Haziran’da ARB azalan direnç çizgisinden çıkarak düzeltmesini tamamladığını gösterdi. Ayrıca, 15 Temmuz’da 1,25 dolarlık yatay direnç alanını da aştı. Ancak, fiyat henüz önemli bir yukarı yönlü hareket başlatmadı. Aksine, 1,25 dolarlık yatay alanın hemen üzerinde seyrediyor.

Bununla birlikte, günlük RSI devam eden artışı desteklemekte. Yatırımcılar piyasa koşullarını değerlendirirken RSI’ı bir piyasanın aşırı alım mı yoksa aşırı satım mı olduğunu belirlemek ve bir varlığı biriktirmeye ya da satmaya karar vermek için bir momentum göstergesi olarak kullanır. RSI değeri 50’nin üzerindeyse ve trend yukarı yönlü ise boğalar hala avantajlıdır. Ancak değer 50’nin altındaysa bunun tam tersi geçerlidir. Gösterge 50’nin üzerinde ve artıyor. Buna göre, her ikisi de yükseliş eğiliminin işaretleri.

Arbitrum Fiyatı Daha Fazla Geri Çekilecek mi?

Altı saatlik kısa vadeli teknik analiz, ARB fiyatının 15 Haziran’dan bu yana yükselen bir paralel kanal içinde işlem gördüğünü gösteriyor. Bu tür kanallar genellikle düzeltici yapılar içerir. Kanal yukarı doğru baktığından, kanaldan nihai bir kırılma gelecekteki en olası fiyat senaryosudur. ARB fiyatı şu anda kanalın orta çizgisinin (kırmızı daire) üzerinde yer alıyor. Eğer kırılırsa, altcoin ARB kanalın destek hattına ve muhtemelen 1,07 dolarlık destek alanına düşecek.

İkincisine yalnızca altcoin ARB kanaldan ayrılırsa ulaşılacaktır.   Altı saatlik RSI düşüşü destekliyor. Gösterge hala 50’nin üzerinde olsa da azalıyor. Ayrıca düşüş eğilimi yarattı (yeşil çizgi). Bu, bir momentum düşüşünün bir fiyat artışını takip ettiği bir tür düşüş görünümüdür. Altcoinhaberi.com olarak baktığımızda genellikle aşağı yönlü hareketlerden önce gelir.

Bu düşüş yönlü ARB fiyat tahminine rağmen, kanalın orta çizgisinin geri alınması kısa vadeli düşüş görünümünü geçersiz kılacak. Bu durumda, ARB fiyatı kanalın direnç çizgisine 1,50 dolara yükselecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu