XRP Son Yarım Saatte %60 Oranında Yükseldi! Pekala Neden?

Ripple (XRP), son yarım saat içerisinde %60 oranında paha kazandı. Tanınan altcoin, yazının yazıldığı sırada yükselmeye de devam ediyor. XRP’nin bu yükselişini Ripple’ın evvelki gün SEC’e resmi savunmasını vermesine bağlayanlar mevcut. Lakin Twitter’daki kripto para topluluğu genel olarak bir pump kümesinin bu işi üstlendiğini argüman ediyor.

Yerli analistlerden Yeni Jenerasyon Kripto Trader, DOGE sonrasında XRP’nin pump edilmesinin global bir ileti olarak algılanabileceğini söz ederek, şunları lisana getirdi: “DOGE sonrası XRP pump global ileti olarak algılanabilir biz alt dönem başlattık gelen gelsin diyor olabilirler. O vakit biz erken yatırımcı sayılırız.”

Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği Avukat Oğuz Cihan Kılıç da XRP’nin bu sıçramasına şaşırmadığını Ripple’ın büyük bir marka, XRP’nin ise çok kıymetli bir proje olduğunu söz etti.

Analist Crypto Kemal ise, “Doge’den sonra XRP’nin mega pumpu tüm dikkatleri altcoinlere çekecektir dünyada, boğa boğa diyorduk ya hani… İşte DOGE ve XRP’nin içine gerçek boğa kaçmış… Önümüzdeki devirde hoş pumplara tanıklık edeceğiz tabandan aldığınız coinlere stop taşıyarak ilerleyin herşey olabilir” tabirlerini kullandı.

Twitter’daki kullanıcılar yüklü olarak wallstreetbets kümesinin XRP’yi yükselişe geçirdiğini düşünse de, bununla bir arada XRP ve Ripple’a inanan kesim de aslında azımsanmayacak kadar fazla.

Başa dön tuşu