Asya’nın en zengin adamından iddialı halka arz planı

Asya’nın en zengini Gautam Adani, 2026 ile 2028 yılları ortasında en az 5 şirketin paylarını halka arz etmeyi planlıyor.

Adani bu atılımının holding borçlarını iyileştirmesine ve yatırımcı tabanını genişletmesine yardımcı olmasını planlıyor.

Adani Group Mali İşler Sorumlusu Jugeshinder Singh bir röportajda, “Önümüzdeki 3-5 yıl içinde en az 5 ünite piyasaya arz edilmeye hazır olacak” dedi.

Adani New Industries Ltd., Adani Airport Holdings Ltd., Adani Road Transport Ltd., AdaniConnex Pvt Ltd. ve kümenin metal ve madencilik ünitelerinin bağımsız üniteler haline geleceğini belirten Singh, havalimanı üzere işletmelerin yaklaşık 300 milyon müşteriye hizmet veren tüketici platformları olduğunu ve daha fazla büyüme için kendi başlarına faaliyet göstermeleri ve sermaye ihtiyaçlarını yönetmeleri gerektiğini söz etti.

Hindistan’ın en büyük özel kesim liman ve havaalanı işletmecileri, kent gazı dağıtıcısı ve kömür madencisi olan imparatorluk , birebir vakitte dünyanın en büyük yenilenebilir güç üreticisi olmayı hedefliyor. Singh, “5 ünite için de ölçek esasen şimdiden belli” dedi.

Başa dön tuşu