ANKR ve Bu 11 Altcoin İçin Son Dakika Gelişmeleri Var!

Ankr, RPC ve AppChain çözümlerini Microsoft Azure Marketplace’te resmi olarak başlattı. Bu arada, Animoca Brands, ABD dışındaki pazarlara yoğunlaşacağını söyledi. Archway ise hem Axelar Bridge kullanıcılarına hem de ATOM stakerlarına airdrop müjdesini verdi. Altcoin’lerden gelen sıcak haberleri okuyucularımız için derledik.

ANKR, SAND, ARCH ve 9 altcoin için son dakika panoraması

Ankr Enterprise RPC, artık Microsoft Azure’da Kullanımda

Hepsi bir arada Web3 geliştirici merkezi Ankr, Kurumsal Uzaktan Prosedür Çağrısı (RPC) ve AppChain çözümlerini Microsoft Azure Marketplace’te resmi olarak başlattı. Bu sürüm, Azure’un geniş müşteri tabanı için Blockchain altyapısına sorunsuz erişim sağlamayı amaçlıyor. Ayrıca, Ankr ve Microsoft’un bu yılın başlarında yaptığı ortaklık duyurusunu takip ediyor.

Animoca Brands odağını ABD’den kaydırdı

Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğiniz üzere SEC, Animoca Brands’in SAND token’ını kayıtsız bir menkul kıymet olarak nitelendirdi. Bunun ardından firma, Amerika Birleşik Devletleri dışındaki pazarlara yoğunlaşacağını söyledi. Animoca Brands’in kurucu ortağı ve başkanı Yat Siu’ya göre şirket küresel çapta faaliyet gösteriyor ve yalnızca tek bir bölgeye odaklanmıyor. Siu, SEC’in eylemlerinin Animoca Brands’in Sand token’ın yaygın olarak kabul gördüğü ve mevcut olduğu daha geniş pazarlardaki varlığı üzerinde önemli bir etkisi olmayacağını vurguladı. Buna Hong Kong ve Japonya gibi ilerici yargı bölgeleri de dahil.

Archway (ARCH), Genesis airdrop’u duyurdu

Cosmos ağı üzerine inşa edilmiş bir Blockchain projesi olan Archway (ARCH), hem Axelar Bridge kullanıcılarına hem de ATOM stakerlarına fayda sağlayacak heyecan verici bir duyuru yaptı. Proje, Archway Genesis Airdrop’u açıkladı. Bu sayede, cross-chain gelişimi teşvik etmeyi ve büyüyen Cosmos ekosistemini genişletmeyi amaçlıyor. Cosmos ve Archway topluluklarına destek gösterisi olarak Archway, genesis arzının %5’ine denk gelen 50 milyon ARCH tokenini hak eden üyelere birden fazla dalga halinde tahsis etmeyi planlıyor. Bu airdrop, merkezi olmayan bir geleceğe yönelik ortak vizyonlarına ulaşma yolunda önemli bir adım.

Lens Protocol, 15 milyon dolarlık fon topladı

Ademi merkeziyetçilik ve Blockchain teknolojilerini içeren protokol ve uygulamaların geliştirilmesinde uzmanlaşmış lider bir teknoloji şirketi olan Aave Companies, Lens Protocol için 15 milyon dolarlık fonun başarıyla toplandığını duyurdu. Lens Protocol, internetin kullanıcıya ait sosyal katmanı olarak kabul görüyor. Bu doğrultuda, web3 alanındaki kullanıcılara, yaratıcılara ve inşaatçılara fayda sağlayan merkezi olmayan bir ekosistem sağlıyor. Böylece, web’de devrim yaratmayı hedefliyor.

Polygon Spinoff Avail Network Testnet’in 2. aşamasına başladı

Bu ikinci aşama, doğrulayıcı katılımını teşvik etmek için daha kapsamlı bir test ortamı içerecek. Geliştiriciler göre, yaklaşmakta olan Avail ağı, katman-2 ölçeklendirme protokolü Polygon’dan ayrıldıktan aylar sonra “Kate” test-net’in ikinci aşamasını yayınlayacak. İlk test ağı aşaması, Avail’in temel işlemleri denemesine, on-chain işlevler yürütmesine imkan sağladı. Ayrıca, protokol yönetimini çalıştırmasına olanak tanıdı. Bu ikinci aşama, doğrulayıcı katılımını teşvik etmek için daha kapsamlı bir test ortamı içerecek.

ANKR

Circle’ın yerel USDC’si Arbitrum’da yayında

Circle, yerel USDC’nin artık Arbitrum ağında yayında olduğunu duyurdu. Bu doğrultuda, geliştiriciler ve kullanıcıların köprü olmadan erişmesinin mümkün olduğunu belirtti. Ayrıca, Circle Hesabı ve Circle API’sinin işletmelerin Arbitrum USDC’ye erişmesine ve Arbitrum ağının sunduğu daha hızlı ödeme sürelerinden ve daha düşük maliyetlerden yararlanmasına olanak tanıdığını kaydetti. Bu arada, Arbitrum, yerel USDC’yi destekleyen 9. Bılockchain oldu.

Linea, 12 Haziran’da yayınlanacak

ConsenSys’in zkEVM projesi Linea, önemli bir mimari yükseltme ile man-net lansmanına hazırlanmak için 12 Haziran’da TSİ 20:00’de Alpha v0.2’yi yayınlayacağını duyurdu. Ayrıca, bu sırada köprü işlevselliğinin muhtemelen 4-6 saat süreyle askıya alınacağını resmen açıkladı.

OKX Ventures, Taiko’ya yatırım yaptığını duyurdu

OKX Ventures, geliştiricilerin ve kullanıcıların Ethereum’u güvenli bir şekilde, daha düşük işlem ücretleriyle ve herhangi bir değişiklik için hesap vermek zorunda kalmadan deneyimlemelerini sağlayan zkRollup tabanlı bir Layer-2 ağı olan Taiko’ya yatırım yaptığını duyurdu. Projenin kurucusu Dora, Taiko’nun Tip1 katmanında veya tam Ethernet eşdeğerliğinde olan zk-EVM yapısının bugün zkEVM alanındaki en umut verici proje olduğunu söyledi. Ayrıca, Ether’in kurucusu Vitalik Buterin’in bir tweet’inde belirttiği ZK-EVM’deki ilk beş oyuncudan biri olduğunu belirtti.

Enjin, Enjin Blockchain’i başlattı

Blockchain oyun geliştirme platformu Enjin, Enjin Blockchain’in piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Geliştiriciler Blockchain’i, protokol düzeyindeki NFT’ler ve diğer dijital varlıklar için tasarladı. Ayrıca, Blockchain’i açık kaynak Substrate çerçevesi üzerine inşa etti. Bu arada, Enjin Blockchain, akıllı sözleşmelere dayanmıyor. Ancak NFT’lerin oluşturulması, kullanılması ve iletilmesi gibi temel işlevlerin doğrudan entegre edilmesini sağlıyor.

ANKR

Blur teklif puanları mekanizmasını güncelliyor

NFT pazarı Blur, sosyal medya üzerinden yaptığı bir paylaşımla Teklif Puanı mekanizmasını güncelledi. Bu doğrultuda, sadakat, taklit anlaşmalar ve yanlış teklifler için NFT transferlerinin artık BLUR ile ödüllendirilmeyeceğini belirtti. Sadakat 2. Sezon için kritik önem taşıyor. Ayrıca, NFT’lerin başka pazarlara aktarılması sadakati azaltacak. Bunu da kullanıcı arayüzüne yansıtmayacak. Ancak diğer pazarlara aktarılan işlemler arka uçta izlenecek ve aktaranın sadakatini azaltacak. Buna ek olarak, 2. Sezondan itibaren taklit anlaşmalar ve yanlış teklifler filtrelenecek.

Kava, Hover borç verme protokolünün başlatılacağını duyurdu

Kava Chain’in resmi Twitter hesabı, Kava ekosisteminde Rome Blockchain ile birlikte Hover borç verme protokolünü başlatacağını duyurdu. Protokol, Kava’nın kesintisiz cross-chain birlikte çalışabilirliği aracılığıyla birden fazla Cosmos bölgesi ve Blockchain ağı arasında cross-chain para yatırma işlemlerinin önünü açacak. Ayrıca, protokolün birleştirme imkanlarını genişletecek.

Optimism, ETH’yi yerel kripto para birimi yaptı

Blockchain verileri, 550 milyon dolarlık bir transferin ardından ETH’nin işlemlerindeki değişikliği doğruladı. Değişiklik, Optimism’in bu haftaki “Bedrock” yükseltmesiyle bağlantılı olarak gerçekleşti. Projenin bir temsilcisine göre, yeni kurulum altında ETH, Optimism’in kendi OP token’ı gibi ağ üzerinde yerel olarak işlev görecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu