Analist Büyük Yararlar Sağlayabileceğini Söylediği 5 Küçük Altcoin Cevherini Sıralıyor

Popüler kripto para trader’ı ve analist Lark Davis, yatırımcılara 100 kat getiri sağlayacağına inandığı 5 altcoin cevherini sıralıyor.

Yeni bir YouTube görüntüsünde Davis, 206.000 abonesine birinci seçiminin RAMP, yani kullanıcıların yarar elde ederken stake kapitaline ulaşmalarına imkan tanıyan ve milyarlarca doları hür bırakan bir merkeziyetsiz finans (DeFi) varlığı olduğunu söylüyor.

“Esasen, bu, yıl için toplam getiri çıkarınızı ikiye yahut üçe katlamanıza, hatta daha da fazla artırmanıza imkan tanır… Burada potansiyel bedel milyarlarca doları yakalar.”

Davis, kanalında bu husus hakkında konuşmaya başladığından bu yana projenin 5 kat arttığını belirtiyor. Trader, şu anda piyasa kıymeti 63 milyon dolar olan varlığın daha çok artacağını ve blue-chip olarak isimlendirilen kaliteli DeFi varlıklarından biri olabileceğini söylüyor. Ona nazaran bu altcoin bu yıl 1 milyar dolarlık piyasa pahasına yanlışsız ilerliyor.

Davis’in incelediği altcoin, 100 milyon dolarlık piyasa bedeli altındaki diğer bir DeFi projesi. Davis, kullanıcıların sermayelerini alandaki en yararlı yield farming fırsatlarına yönlendirmelerine yardımcı olan APY.Finance’ın (APY), bu boğa döngüsünde potansiyel olarak milyar dolarlık bir piyasa pahasına dönüşebileceğini söylüyor.

Davis, resmi eser lansmanına yaklaşan projenin yearn.finance (YFI) ile rekabet edecek halde kurulduğuna inanıyor. Davis, DeFi projesinin uzun vadede yükseleceğine inansa da, son vakitlerde zorlandığını ve yatırımcıların kısa vadede daha düzgün bir giriş için beklemek isteyebileceklerini belirtti.

Sırada Polkadot tabanlı likidite toplayıcı Reef Finance (REEF) var. Davis, yayın saati itibariyle 145 milyon dolarlık bir piyasa pahasında duran projenin, yükselişine devam etmeye hazır olduğunu belirtiyor:

“[Reef Finance], hem alım satıma hem de merkezi ve merkeziyetsiz borsalara erişime müsaade veriyor, böylelikle kripto para piyasasından likidite sağlıyor. Ayrıyeten, yapay zeka güdümlü bir getiri motoru sayesinde akıllı borç verme, akıllı borçlanma, stake etme ve madencilik sunuyorlar. Temel olarak, yanlışsız vakitte gerçek pazara odaklanan, üretim basamağında tam manasıyla bir DeFi gücü merkezi… Asıl enteresan olan, şimdi Polkadot’ta inşa edilmiş rastgele bir DeFi blue-chip projenin olmaması. DeFi blue-chip’ler olacak ve Reef bunlardan biri olabilir.”

Davis’in listesindeki son iki altcoin, yaklaşan token satışlarına sahip olan ve erken yatırımcılarına önemli karlar sağlayabileceğini söylediği projeler.

İlki, Polkadot blokzincirinde başlatılacak olan sentetik varlık ticareti, borç verme, ihraç ve ödünç alma platformu Shadows. Davis, projenin trilyonlarca dolarlık varlığa sahip “sentezlenebilen ve DeFi’ye getirilebilen” bir pazarın peşinden gittiğini söylüyor.

Davis, proje için token satışına girmenin kıymetli olduğunu, lakin birinci lansmandan sonra Shadows’un Uniswap’te alım satıma açık olacağını belirtiyor.

Davis’in listesinin sonuncusu, lansmanından evvel yaklaşık 20.000 Twitter takipçisine sahip olan ve merakla beklenen oyunlaştırılmış iddia pazarı Polkamarkets (POLK).

“Polkamarkets, seçimler yahut spor aktiflikleri üzere şeylerin sonuçları hakkında kestirimler yapmanıza müsaade verecek… İddia piyasalarının Ethereum’da hayli tanınan olduğu kanıtlandı, fakat Polkamarkets’te yaptıklarının oyunlaştırılmasının bunu nitekim bir sonraki düzeye taşıyabileceğini düşünüyorum.”

Başa dön tuşu