Amerikalılar Bu Kripto Paraya Akın Ediyor!

ABD senatörü Cynthia Lummis’e göre genç Amerikalılar, dolar yerine kripto para piyasasına, özellikle ‘dijital altına’ yöneliyor.

Cynthia Lummis, genç Amerikalıların neden kripto paralar akın ettiğini açıklıyor

Wyoming eyaletinden Amerikalı bir avukat ve senatör olan Cynthia Lummis, geçtiğimiz günlerde genç Amerikalılar arasında kripto paralara yönelik artan ilgiye dikkat çekti. Yakın tarihli bir tweet’te, bu eğilimin Bitcoin’in “sağlam para” (sound money) olmasından kaynaklandığını belirtti.

“Sound money” terimi, arzı ve dolayısıyla değeri yeni birimlerle seyreltmenin zor olduğu, zaman içinde güvenilir bir değer saklama işlevi gören bir para türünü ifade eder. Ethereum için kullanılan “ultrasound money” terimi, ETH arzının düşüşüne odaklanan bir Ethereum mem’dir.

Kripto sahnesi, küresel yatırımcıların bu yıl %4,2’ye yükselmesiyle önemli ölçüde küresel ilgi topladı. Triple-A’dan alınan verilere göre, Amerikalıların %13,22’si veya 44,9 milyon kişinin kripto sahibi olması büyük katkı sağlıyor. Ayrıca, ABD’deki kripto sahiplerinin %44,49’u 18 ile 34 yaşları arasındadır.

Lummis’e göre ‘Amerikalının Bitcoin’e ilgi duymasının nedeni’

Senatör Lummis’e göre, federal hükümetin “açık çekler” yazmayı içeren bir harcama alışkanlığı var. Bu da hükümetin sınırsız para basıp harcadığı gerçeğini ortaya çıkarıyor. Bu eğilim, geçtiğimiz Mart ayında Silikon Vadisi Bankası için hazırlanan kurtarma planında belirginleşti.

Ayrıca altın standardının aşındığına, yani kağıt paranın artık altınla değil, hükümetin değerini onurlandırma sözüyle desteklendiğine dikkat çekiyor. Senatör Lummis, bu faktörlerin insanları güvenebilecekleri alternatif para birimi biçimlerine yönlendirdiğini ima etti. Ayrıca internet, insanların Bitcoin hakkındaki bilgilere erişmesini ve çevrimiçi ticaret yapmasını kolaylaştırıyor.

Kriz Kahini Uyardı: Çöküşe Bitcoin ve Bunlarla Hazırlanın!

Cynthia Lummis, kripto paraları savunmaya devam ediyor

“Kripto Kraliçesi” olarak anılan Senatör Lummis, ABD Kongresi’nde Bitcoin’i ilk benimseyenlerden biriydi. Ayrıca, kripto endüstrisi için olumlu anlatıları savunmaya devam ediyor. Geçen Haziran ayında, ABD’deki kripto düzenlemelerinin sınırlamalarını vurguladı. Piyasanın “20. yüzyıl düzenlemeleri” ile düzenlendiğinin altını çizdi.

Senatör Lummis, geçtiğimiz Haziran ayında Senatör Kirsten Gillibrand ile kripto endüstrisini denetleyen net düzenlemeler sundu. Ayrıca, düzenlemeler için iki partili bir yasa tasarısı çıkardı. Bununla birlikte geçen ay, tasarıyı yeniden yapılandırma ve bu ay müzakere edilmek üzere Kongre’ye geri getirme planlarının yolda olduğunu da açıkladı.

Altcoinhaberi.com olarak aktardığımız üzere, Lummis’un Ethereum hakkında görüşleri tamamen farklı. ABD’li Senatör, Ethereum’un menkul kıymet olduğunu iddia ediyor. Geçtiğimiz Ekim ayında yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’in emtia olarak kabul edilemeyecek tek kripto para olduğunu belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu