Altcoin’lerde düşüş derinleşebilir

Ethereum (ETH), 3500 doları test ederken, CryptoQuant analisti ShayanBTC, vadeli işlem piyasasındaki mevcut trendlerin düzelmemesi halinde ETH’nin daha fazla düşüşle karşı karşıya kalabileceğini öne sürüyor.

Son dönemlerde çalkantılı seyreden Bitcoin ve Ethereum, altcoin’leri haftalar içindeki en düşük seviyelerine getirdi. Ethereum son üç haftadan fazla bir süredir ilk kez 3.500 dolara düşüş yaşadı. ETH’deki bu fiyar hareketinin ardından ShayanBTC’nin yorumları kripto yatırımcılarını endişelendirdi.

ethereum eth kripto 1

Vadeli işlemlerde satıcılar üstün gelmeye başladı

Düşüş koşullarının ortasında yatırımcıların kaygısı geri döndü. Vadeli işlem piyasasından elde edilen veriler, piyasa katılımcılarının daha sert düşüşler ve türbülansın devam edeceği yönünde işaretler veriyor. 

Yakın zamanda yapılan bir analizde ShayanBTC, vadeli işlem piyaslarındaki gidişatı ölçen alış-satış Oranına dikkat çekti. Oranın birin üzerinde olması alıcıların baskın olduğunu, birin altında olması ise satıcıların daha agresif olduğunu gösterir.

Piyasa verilerine göre bu oranın yedi günlük hareketli ortalaması son dönemde düşüş gösteriyor ve birin üzerine çıkamıyor. Bu düşüş eğilimi, çoğu vadeli işlem yatırımcısının Ethereum’u agresif bir şekilde sattığını gösteriyor. 

Bu tür davranışlar, mevcut piyasa koşullarında spekülasyon veya kâr amacı gütmeden kaynaklanabilir. ShayanBTC, bu orandaki önemli düşüşün düşüş sinyali olarak hizmet ettiğini savunuyor ve bu satış baskısı devam ederse Ethereum fiyatındaki düşüş eğiliminin devam edebileceğini öne sürüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Başa dön tuşu