Altcoinler Ne Zaman Patlama Yapar? Tarih ve Tahminler Ne?

Hoş olmasa da, ayı piyasaları piyasa döngüsünün bir parçasıdır ve sadece kriptoya özgü değildir. Bu dönemler, yatırımcılara en uygun fiyatları sunar. Kripto para piyasasında iki yılı aşkın süredir ayılar sefa sürüyor. Peki bu ne zaman değişecek? Sıradaki altcoin boğası ne zaman? İşte tarih ve tahminler…

Sıradaki altcoin boğası için bu tarihler bekleniyor

Altcoinler Bitcoin’e daha az bağımlılık gösterdiğinden, kripto piyasası son birkaç haftadır farklı eğilimler sergiliyor. Ethereum, XRP, Litecoin vb. çoğu proje, kritik dirençlerini aşmak için hazırlanıyor.

Özellikle, Litecoin gibi projeler, halving olayını ve yeni başlatılan LRC-20 standardını çevreleyen hype yükseliş ivmesi sergiliyor. Ayrıca, Ripple ve SEC davasında olumlu bir sonuç çıkması beklentiler arasında. Bu nedenle XRP, son zamanlar önemli ölçüde değer kazandı. Bununla birlikte, Ethereum büyük ölçüde büyük yükseliş momentumu taşıyan en tutarlı kripto olarak görülüyor.

Sıradaki altcoin boğasının zamanlaması konusunda, kripto analisti Captain Faibik, bir dizi önemli katalizörü paylaştı. Analiste göre, BTC fiyatı 26.000 ila 30.000 dolar aralığında seyretmeye devam ederse ve dominansı kritik %48’lik direnç seviyesini geçemezse, o zaman altcoinler ralliye başlayabilirler.

Öte yandan, popüler kripto analisti Michael van de Poppe de mevcut seviyelerin biriktirmek için iyi bir zaman olduğunu söylüyor. Poppe’ye göre, “Altcoinler için birikim yapma zamanı geldi. (Bitcoin) halving’den bir yıl önce, bu pozisyonları satın alma zamanı.”

Michael van de Poppe, BTC halving öncesi altcoin’lerin patlayacağını söylüyor

Van de Poppe, yukarıdaki açıklamalarının yanında, altcoinlerin dominansına ilişkin tarihsel analizini paylaştı. Tahminine göre Bitcoin halving öncesi altcoin fiyat reaksiyonunun gittiği 2016’daki önemli alanları belirledi.

Analiste göre, birden fazla kripto para projesi yatırımcıları kendine çekebilir. Bu da altcoin’lerin piyasa değeri dominansında artışa yol açacak.

Bitcoin halving’den sonra beklene tepki

Altcoinler, kripto piyasasında önemli adımlar atıyor ve dominansları artıyor. Geçtiğimiz yıl Ethereum, BNB, Dogecoin ve Cardano gibi altcoinlerin hakimiyetinin önemli ölçüde arttığını gördük.

Geçmişte, altcoinler bir halving olayını takip eden yılda Bitcoin’den daha iyi performans gösterme eğilimindeydi. Bunun nedeni, yatırımcıların genellikle Bitcoin’in fiyatı çok yükseldiğinde alternatif yatırım fırsatları aramasıdır.

Bitcoin ne zaman sahne alacak?

Lider kripto, piyasa beklentilerine meydan okumaya devam ederken, boyun eğmez bir direnç gösterdi. Ivan on Tech’ten Ivan Liljeqvist’in analizlerine göre, BTC 23,000 doların üzerinde kaldığı sürece, 29,000 dolar için şansı artıyor.

Ivan, “29 bin dolara çıkarsak geçersiz kılma senaryosu devreye girer” diyor. Bu senaryodaki kırılma hedefi yaklaşık 34.000 dolar ve direnç alanına kadar güçlü pump olasılığı var. Bu alan, baş ve omuzlar formasyonu geçersiz kılınırsa kırılma ile hedeflediğimiz önemli bir direnç bölgesidir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu