Altcoin Yatırımcıları Binance’deki 6 Coin’e Dikkat Etmeli!

Binance’de yer alan altı altcoin için önemli uyarılar var. Keskin düşüş ihtimali traderların gözünü korkutuyor. Bakalım bu altı altcoin hangisi?

Altcoin Mask için düşüş sinyali

Altcoin Mask Network’ün (MASK) fiyatı yükselen paralel kanalın altına inerek düşüşün devam edebileceğine işaret ediyor. Günlük grafik, daha fazla düşüş olasılığını destekleyen bir çift tepe formasyonunun oluştuğunu gösteriyor. Günlük RSI göstergesi de momentumu azalan bir düşüş eğilimine işaret ediyor.

altcoin

Haftalık grafikte MASK, önemli bir uzun vadeli destek seviyesi olan 20 haftalık hareketli ortalamanın (MA) altına indi. Haftalık RSI göstergesi aşağı doğru eğimli. Ayrıca düşüş eğilimine katkıda bulunmaktadır.  Bu teknik göstergelere dayanarak, MASK fiyatının yakın vadede 2,7 dolar civarında potansiyel bir destek alanı ile düşmeye devam etmesi muhtemel. Düşüş trendi devam ederse, altcoin için izlenecek önemli bir uzun vadeli destek 2 dolar seviyesi.

Altcoin MATIC için uyarı

Altcoin Polygon (MATIC) fiyatı 0,80 dolarlık önemli bir yatay direnç alanından ret yedi. Buna göre bu durum düşüş eğilimine işaret etti. Ret yeme, kısa vadeli düzeltici formasyonun bozulmasına yol açtı. Haftalık zaman dilimi analizi, daha önce destek olarak hareket eden direnç bölgesinden gelen son ret nedeniyle kötümser bir görünüm sergiliyor. Ret yeme, satış baskısının arttığına işaret eden uzun bir üst fitil ile gösterildi.

Haftalık Göreceli Güç Endeksi (RSI) düşüş eğilimine işaret ediyor. RSI değeri şu anda 50’nin altında ve düşüyor. Günlük analiz de düşüş görüşünü destekliyor. 10 Haziran’dan bu yana yükselen paralel kanalın kırılması, yukarı yönlü düzeltmenin sona erdiğini ve düşüş eğiliminin yeniden başladığını gösteriyor. Günlük RSI da fiyat kırılmasıyla birlikte 50’nin altına düşerek aşağı yönlü bir okuma sağlıyor. Altcoin MATIC fiyatı kırılmadan bu yana zaten %7 düştü. Bir sonraki destek seviyesi %12’lik potansiyel bir düşüşü temsil eden 0,60 dolar seviyesinde. Yeniden ayağa kalkması ve kanalın destek hattına 0,80 dolara ulaşması durumunda fiyat artışı olasılığı olsa da, böyle bir geri dönüşün yakın bir işareti yok. Genel tahmin düşüş yönünde olup, fiyatın yakın vadede düşmeye devam etmesi muhtemel.

Litecoin ne yapacak?

Altcoin Litecoin (LTC) fiyatı kısa vadeli bir yükseliş formasyonundan çıktı. Ancak artışını sürdüremeyerek kırılma öncesi seviyelerine geriledi. Fiyat, kırılma öncesi seviyelerinin üzerinde kaldığı sürece genel eğilim hala yükseliş olarak kabul edilebilir. Haftalık teknik analiz, fiyat hareketi ve RSI’dan gelen düşüş okumaları nedeniyle düşüş görünümüne işaret ediyor. Fiyat 100 dolarlık yatay alanın üzerine çıktı. Diğer taraftan bunu direnç olarak doğruladı. Ayrıca bu da önemli bir aşağı yönlü harekete yol açtı. LTC şu anda 90 dolardan işlem görüyor. Uzun vadeli yükselen destek hattı 72 dolardan bir yılı aşkın süredir yerinde duruyor.

Haftalık RSI da düşüş eğilimini destekliyor. Sapma sırasında düşüş sapması göstererek momentumda potansiyel bir düşüşe işaret ediyor.  RSI’ın 50’nin altına düşmesi, yükseliş formasyonundan kopuşla çelişen bir düşüş eğilimine işaret ediyor. Halving yaklaştıkça balinaların altcoin LTC biriktirmesi, ancak RSI ve Binance’in havuzundaki madencilik hashrate’inden gelen çelişkili sinyallerle LTC fiyat tahmini belirsizliğini koruyor. Eğer fiyat 88 dolardaki kama direnç çizgisinin altına düşerse, %9 daha azalarak 82 dolarlık yatay destek alanına gerileyebilir. Ancak, sıçrama devam ederse, LTC fiyatı %13 oranında yukarı doğru hareket edecek. Ayrıca 102 dolar direnç alanına ulaşacak.

Solana ve Chainlink için beklentiler

Kripto analisti Inmortal, Solana (SOL) ve Chainlink (LINK) hakkındaki son görüşlerini paylaşıyor. Aşağı yönlü geçici bir fakeout’un ardından Solana için büyük bir kırılma bekliyor. Ayrıca 30 doların üzerine çıkmadan önce Ağustos ayında kısa bir süre 20 doların altına düşmesini bekliyor. Bu yazının yazıldığı sırada altcoin SOL 24,49 dolar değerindeydi.

Inmortal ayrıca Chainlink’in uzun bir birikim bölgesinde işlem gördüğüne dikkat çekiyor. Ayrıca bunun potansiyel bir büyük kırılmaya işaret ettiğine inanıyor. Birikim süresi ne kadar uzun olursa genişlemenin de o kadar büyük olacağını vurguluyor. Şu an itibariyle, altcoin LINK 7,62 dolardan fiyatlandırılıyor.

altcoin

XRP bir çöküşle karşı karşıya

XRP’nin fiyatı şu anda 0,965 dolar olan son zirvesinden %28 düşüşle 0,70 dolar civarında seyrediyor. Yargıç Jed Rakoff’un Ripple davasında yapılan ayrımı reddetmesinin ardından altcoin XRP’nin kaderi belirsiz hale geldi. SEC, Yargıç Torres’in kararına itiraz etmeye karar verirse yatırımcılar yakın vadede %25’lik bir çöküşle karşı karşıya kalacak.

altcoin

Mahkemenin 14 Temmuz’da verdiği karar, XRP’nin menkul kıymet statüsünün işlem türüne bağlı olduğunu açıklığa kavuşturarak durumu karmaşık hale getirdi. SEC, Yargıç Torres’in kararını temyize götürürse, XRP sahipleri etkilenecek ve fiyat önemli ölçüde düşecek. En kötü senaryoda, XRP’nin fiyatı bir sonraki istikrarlı destek seviyesi olan 0,520 dolara düşecek. Ayrıca kriptokoin.com olarak baktığımızda 0,392 dolara kadar gerileme mümkün. Öte yandan, SEC temyize gitmezse ya da temyiz reddedilirse, altcoin XRP’nin fiyatı aralığa bağlı hareket etmeye devam edecek. Buna göre aralığın orta noktasını 0,761 dolardan tekrar ziyaret edecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu