Bu 3 Kripto Para Trilyonları Görebilir! – Altcoinhaberi.com

Danışmanlık devi Fool analistleri, bir sonraki boğa piyasası rallisinde trilyon dolarlık değerlemeye ulaşabilecek 3 kripto para birimini tahmin etti. Ancak birçok analist, bu noktada birden fazla projenin bu eşiği aşacağını düşünüyor.

2030’a kadar değeri 1 trilyon dolar olabilecek hızlı büyüyen 3 kripto para birimi

Kripto para piyasasında, şimdiye kadar yalnızca bir kripto para trilyon dolarlık bir piyasa değerine ulaştı: Bitcoin (BTC). Ancak artan sayıda analist ve yatırımcı artık bir sonraki kripto boğa piyasasının birden fazla kripto paranın trilyon dolarlık bir değere ulaşmasıyla sonuçlanacağını düşünüyor.

Bu senaryo ne kadar olası? Şu ana kadar, binlerce farklı kripto parayı kapsayan tüm piyasanın en yüksek değeri 3 trilyon dolardı. Bu nedenle, kripto piyasanın boyutu dramatik bir şekilde genişlemedikçe, herhangi bir madeni para için trilyon dolarlık bir değerlemeye giden yol en iyi ihtimalle zordur. İşte Fool analistlerinden oraya ulaşabilecek yüksek büyüme hızına sahip üç kripto paraya daha yakından bir bakış.

Bitcoin (BTC)

Lider kriptonun son boğa piyasasında 1,28 trilyon doları aştığı göz önüne alındığında, bir sonraki boğa piyasasında 1 trilyon dolarlık bir değere ulaşması, göründüğünden daha mantıklı olabilir. 458 milyar dolarlık mevcut piyasa değeriyle, Bitcoin’in (BTC) trilyon dolarlık sınıra ulaşması için değerinin iki katından biraz fazlasına ulaşması gerekiyor. 22,800 dolarlık mevcut fiyatı göz önüne alındığında, Bitcoin henüz ATH seviyesi olan 68.789,63 doların çok altında. Fiyat açısından 50.000 dolardan fazla fazla yükselmesi gerekiyor.

BTC için trilyon dolarlık bir değerleme hakkında düşünmenin başka, daha sofistike yolları var. Örneğin, önde gelen Bitcoin boğası Michael Saylor, dünyanın fiziksel altın arzına odaklandı.

Bitcoin’in “dijital altın” olduğu fikrine inanırsanız, o zaman bir noktada Bitcoin’in değeri ve dünyanın fiziksel altın arzının değeri yakınlaşmaya başlamalıdır. Şu anda, dünyanın fiziksel altın arzının değerinin 10 trilyon ila 15 trilyon dolar arasında olduğu tahmin ediliyor, bu nedenle Bitcoin’in olası maksimum değerlemesi de bu seviyeye yükselebilir. Bu mantık kulağa abartılı gelebilir, ancak Wall Street bankası Goldman Sachs benzer bir akıl yürütme süreci uygulayarak Ocak 2022’de Bitcoin için 100.000 dolarlık bir fiyat hedefine ulaştı.

Ethereum (ETH)

Şu anda yaklaşık 200 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olan Ethereum (ETH) için trilyon dolarlık bir değerleme yapmak daha zordur. 1 trilyon dolara ulaşması için değerinin beş kat artması gerekiyor. Tüm zamanların zirvesinde bile, ETH yalnızca 571,67 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaştı, bu yüzden açıkça yapılacak çok iş var. Yavaş, artımlı büyüme, Ethereum için trilyon dolarlık bir değerlemeye giden yol değildir.

Ethereum’a değer biçmeye yönelik bir yaklaşım, tüm iş kollarına ayrı ayrı değer vermektir . Örneğin, NFT’ler, oyunlar, merkezi olmayan finans (DeFi) ve metaverse. Daha sonra bu iş kollarının her biri için bir büyüme projeksiyonu yapmanız gerekecek.

Bu 3 Kripto Para Trilyonları Görebilir

Ancak Ethereum’un temel iş kollarından herhangi biri 5X oranında büyüyebilecek mi? Örneğin, hem 2021 hem de 2022’de 25 milyar dolar değerinde olan NFT piyasasını ele alalım. Ethereum’un şu anda NFT pazarının %75’e yakınını kontrol ettiğini varsayarsak, bu kabaca yıllık satışlarda 20 milyar dolar demektir. 5X ölçeklendirme faktörü, Ethereum için yıllık NFT satışlarında 100 milyar dolar anlamına gelir.

Analistler, metaverse piyasasının trilyon dolarlık bir sektör olabileceğini öne sürdüler, bu nedenle Ethereum sadece %10’luk bir pazar payı talep etse bile, bu hala 100 milyar dolar, NFT piyasasındaki herhangi bir durgunluğu telafi etmek için fazlasıyla yeterli.

Solana (SOL)

Son olarak, 2022 olayları ortaya çıkmadan önce piyasanın gözdesi olan Solana (SOL) var. Solana, 2023’te %100’den fazla değer kazandı, bu nedenle kripto için koşullar daha verimli görünüyor. Bu hızlı artışa rağmen, piyasa değeri hala 10 milyar doların altında, bu nedenle trilyon dolarlık bir değerleme, 100 kattan fazla değer kazancı anlamına gelir.

Bu 3 Kripto Para Trilyonları Görebilir

İyi haber şu ki, yeni Solana Mobile girişimi ile mobil kripto üzerinde büyük bir bahis oynuyor. Solana ayrıca Avrupa, Asya ve Orta Doğu’daki yeni girişimlere yatırım yaparak küresel genişleme stratejisinde büyük adımlar atıyor. Altcoinhaberi.com olarak Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in de Solana’ya destek verdiğini aktarmıştık.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu