Altcoin piyasa değeri, gözünü 1,2 trilyon dolarlık dirence çevirdi

Altcoin piyasa değeri, yaşanan güçlü bir geri çekilişin ardından HTF (High Time Frame) seviyelerini tekrar test ederken, BTC ve Ether’de düşüş gözlemlendi.

Sektörün tanınmış isimlerinden Mags, X hesabı üzerinde yaptığı açıklamada pazarın 700 milyar doların üzerindeki pozisyonunu sağlam bir biçimde koruduğuna dikkat çekti. Bu durum, 1,2 trilyon dolarlık kilit direnç seviyesine doğru potansiyel bir yükselişin temelini oluşturabilir.

Lider kripto para Bitcoin, bu hafta başında kısa bir süreliğine 45.000 doları aşmayı başardı. Varlık, Matrixport’un ETF’lerin reddedilebileceğine yönelik raporun ardından 43.000 doların altına gerilese de daha sonra yeniden 43.000 doları aştı.

Bitcoin’in ulaştığı 45.500 dolar seviyesi, Nisan 2022’den beri ulaşılan en yüksek seviye oldu. Varlığın piyasa değeri yüzde 5’lik düşüşle 846,3 milyar doları görse de işlem hacimlerinde yüzde 42’lik bir artış görüldü.

En büyük altcoin Ether de düşüşten nasibini aldı. Geçtiğimiz gün yüzde 5,5 oranında değer kaybeden Ether, 2.227 dolara geriledi. Varlık, BTC’ye benzer bir biçimde piyasa değerinde bir düşüş yaşasa da işlem hacminde yüzde 66’lık bir yükseliş yaşadı.

Diğer kriptolarda da benzer durum söz konusu

BTC ve Ether gibi SOL, ADA, XRP, DOGE ve SHIB gibi popüler kripto para birimlerinde de düşüş yaşandı.

SOL, yüzde 6’lık düşüşle 101 doların altına gerilerken, XRP yüzde 8, ADA yüzde 8, Dogecoin ve SHIB de yüzde 9’luk bir düşüş kaydetti.

Genel eğilimin aksine BNB, yüzde 1,6 oranında arttı.

Başa dön tuşu