Altcoin Dönemi Geldi mi? “Kripto Satın Al” Google’da Bitcoin (BTC) Aramalarını Geçti!

Bitcoin (BTC), 20.000 dolar ile doruğunun üzerine çıktığından ve daha da yükseldiğinden bu yanada altcoin’ler de uzun kripto kış uykusundan uyandı. Ethereum (ETH) tüm vakitlerin en yüksek düzeyini belirledi ve artık piyasadaki token’lar da ETH’yi takip ederek ATH belirlemeye devam ediyor.

Bir altcoin döneminin nihayet yaklaştığına dair inancı Google Trends’te “Bitcoin satın al” aramalarını ansızın yenen “kripto satın al” aramaları pekiştirdi. İşte bu kripto para topluluğuna nazaran altcoin patlamasının başlangıcı olacak.

İlgi Bitcoin’den Uzaklaşıyor

Bir vakitler yalnızca Bitcoin vardı. Satoshi Nakamoto’nun yapıtı rüzgarla ilerlemeye başladıktan sonra misal düşünen geliştiriciler, kendi blok zinciri ve kripto para ünitesi vizyonlarını dünyaya getirmek için çalışmaya başladılar.

CoinMarketCap‘e nazaran şu anda süreç gören 8000’den fazla tanınmış altcoin var. Bitcoin dışında, Ethereum en üst sırada yer alan altcoin. Google Trends’e nazaran, yatırımcılar artık birinci iki kripto para ünitesi dışındaki altcoin’lere daha çok bakmaya başladı.

“Bitcoin satın al” arama sorguları uzun vakittir önde gidiyordu, lakin son Dogecoin (DOGE) yükselişinden başlayarak, altcoin dönemi ateşlenmiş üzere görünüyor. Artık “kripto satın al”, arama devinin izleme ölçümlerine nazaran arama sorgularında piyasa kıymeti açısından en baskın kripto para ünitesini geçmiş durumda.

Şimdi “kripto satın al” Bitcoin’e olan ilginin ötesinde çiçek açıyor, bu tıpkı vakitte altcoin döneminin bir göstergesi olabilir mi?

Risklerin Farkında Olmak Şart

Bir sonraki “Bitcoin”i aramanın ve token başına 42.000 dolar ödemek zorunda kalmamanın cazibesi güçlü bir motivasyon kaynağıdır. Son altcoin döneminde, kripto varlıklarının tek bir günde %1000 yahut daha fazla artması alışılmadık bir durum değildi. Kazanılan para Binance, Coinbase ve daha fazlası üzere borsalara akın eden binlerce spekülatör getirdi.

Ethereum’un ötesinde piyasadaki rastgele bir altcoin için zar atmayı düşünenler gerçek strateji seçtiklerinden emin olmalı. Şu anki çılgınlığın tepesi yakın bir yerde olmasa da, çoklukla sırf geriye bakıldığında fark edilir.

FOMO’nun son etabında satın alanlar, üç yahut daha fazla yıl boyunca ağır ve değerli çantalarla bırakıldı. Birçok altcoin, yakın vakitte yatırım getirisinde patlarken, hala eski tüm vakitlerin en yüksek düzeylerinde kalıyor. Ethereum üzere bedele sahip ve geniş kullanımda olan varlıklar bile, eski kayıtlarının üzerinde yeni yeni yükselmeye başladı. Ki bu yükseliş uzun da sürmedi.

Main Street ve Wall Street ortasındaki çatışma nedeniyle genel pazardaki risk şu anda yüksek ve düzenleyiciler yakında devreye girebilir. Bunun neden olabileceği reaksiyon, bilhassa altcoinler üzere spekülatif varlıklar için ziyanlı olabilir, bu nedenle dikkatli bir biçimde kripto para satın almakta yarar var.

Başa dön tuşu