Ethereum (ETH) 1200 Dolara Tekrar Ulaşırken, Google Aramaları Rekor Kırdı

Ethereum’un (ETH) yine yükselmesiyle birlikte, Ethereum’a ilgi de artmış bulunuyor. Google Trendler bilgileri, Ethereum’un (ETH) son 1 haftada %400 artış kaydederek tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaştığını gösteriyor.

Ethereum’a (ETH) İlgi Bir Haftada %400 arttı

Bir U.today haberine nazaran, Amerika Birleşik Devletleri’nde Ethereum’a (ETH) ilgi, Ekim 2020’den bu yana artış göstermeye başlamıştı. Lakin arama sonuçları, Aralık ayı ortasındayken 2017’deki en yüksek düzeyinden %80 uzakta bulunuyordu.

Buna karşın aramalar, Ocak ayında neredeyse 5 kat arttı. Sonuç olarak 2021’in birinci haftasında, başkan altcoin devasa bir ilgiye maruz kaldı.

Ancak, küresel artış çok daha etkileyici bir tablo sunuyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde 2017 rekoru sadece %17 aşılırken, dünya çapındaki aramalar 2017’ye nazaran %33 daha yüksek.

Ethereum aramaları, dünya çapında sırf bir ayda 6 kat arttı. Birebir periyotta, Ethereum’un fiyatı %100’den fazla artış gösterdi. Lakin önder altcoin, 13 Ocak 2018’de 1.443 dolar olan tüm vakitlerin en yüksek düzeyinin hala %18 altında yer alıyor.

Bitcoin (BTC) Ethereum’un (ETH) Gerisinde Kalıyor

Geçtiğimiz haftalarda kendine daima yeni bir tüm vakitlerin en yüksek düzeyi belirleyen Bitcoin (BTC) ise Google’da çok daha az tanınan.

Yeni yılın birinci haftasında Bitcoin aramaları, Bitcoin’in Aralık 2017’de tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaştığı tarihteki aramalardan 3 kat daha düşüktü.

Yatırımcılar, Google Trendler’deki arama artışının, kripto para birimlerininde yaşacak mümkün bir yükselişin sağlam bir göstergesi olarak yorumluyor. Geçtiğimiz haftalarda, XRP’nin yaşadığı devasa yükseliş, XRP ve Ripple aramalarındaki artış ile desteklenmişti.

Başa dön tuşu