ABD Başkanı Biden’den Sıcak Kripto Para Hamlesi!

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, Japonya’da gerçekleştirilen G7 zirvesinde yaptığı açıklamalarla kripto para dünyasını salladı. Biden, yapığı açıklamalarında kripto paralar ve ABD’deki borç limiti hakkında konuştu! Peki, Joe Biden neler aktardı? İşte detaylar…

ABD Başkanı Joe Biden, G7 Zirvesinde kripto paralar yönelik kritik açıklamalarda bulundu!

Kripto para dünyası liderlerden gelen yeni açıklamalarla beraber sallanmaya devam ediyor. Son olarak ABD Başkanı Joe Biden, Japonya’da gerçekleştirilen G7 Zirvesinde yaptığı açıklamalarda harcamaları kısan bir teklifle borç tavanı müzakereleri için üzerine düşeni yaptığını, ancak zengin vergi kaçakçılarını ve kripto para yatırımcılarını koruyan bir anlaşmayı kabul etmeyeceğini açıkladı. Japonya’da gerçekleştirilen basın toplantısında kritik sözlere yer veren Biden, Cumhuriyetçilerle bazı konularda anlaşmaya hazır olduğunu belirtirken, diğerlerinde olmadığını açıkladı ve bazılarının “kabul edilemez” olduğunu belirtti. Bununla beraber Biden, şu sözleri aktardı:

Yaklaşık 1 milyon Amerikalı için gıda yardımını riske atarken vergi kaçakçılarını ve kripto yatırımcılarını koruyan bir anlaşmayı kabul etmeyeceğim.

Beyaz Saray, kripto için vergi kaybı hasadını sona erdirmenin yanı sıra, Cumhuriyetçilere yatırımcıların gayrimenkul takasları üzerindeki vergileri ertelemesini engelleyen benzer bir teklif sundu. Her iki değişiklik de ABD hükümeti için yaklaşık 40 milyar dolar vergi geliri sağlayacak.

Washington Post’a aktarılan bir konuşmada kaynak, Cumhuriyetçilerin bu önerileri reddettiğini söyledi. Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin McCarthy, Biden yönetiminin pandemi sırasında yaptığı aşırı harcamaları neden olarak açıklayarak ABD’nin borç artışının bir “gelir sorunu değil, harcama sorunu” olduğunu öne sürüyor. Bir diğer yandan hükümet ise borç sorunundan önceki yönetimlerin vergi indirimlerini sorumlu tutuyor ve gelirlerin vergi indirimlerinden önemli ölçüde etkilendiğini öne sürüyor. Cumhuriyetçiler açığı federal kurumların bütçelerini doğrudan etkileyecek 4,8 trilyon dolarlık harcama kesintileriyle kapatmak istiyor. Uzmanlara göre kongre borç tavanını yükseltemezse, Birleşik Devletler 1 Haziran gibi erken bir tarihte temerrüde düşebilir.

Bitcoin Yatırımcılarının Gözü FED'de! Bugün Neler Olabilir?

Bununla beraber ABD Başkanı Joe Biden, Temsilciler Meclisi Azınlık Lideri Kevin McCarthy’nin borç ve bütçe görüşmeleri konusunda kendisiyle doğrudan görüşmek istemesini beklediğini aktardı ve Birleşik Devletlere dönüşü sırasında kendisi ile birebir konuşacağını belirtti.

Hükümet 1 Hazirana kadar bir anlaşmaya varabilir!

Altcoinhaberi.com olarak daha önce aktardığımız üzere ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, yaptığı açıklamalarda ABD hükümetinin bir anlaşmaya varamaması durumunda bunun ABD ve küresel ekonomide yıkıcı bir dalga göndereceği konusunda uyarılarda bulunmuştu. Anlık olarak baktığımızda ABD hükümetinin borç tavanı konusunda bir anlaşmaya varması veya temerrüde düşmek ile karşı karşıya kalması için 1 Haziran tarihine kadar süresi bulunuyor. Uzmanlara göre borcun ödenmemesi dahilinde ortaya çıkan etkilerden bazıları, milyonlarca iş kaybı, emeklilik ödemelerinde gecikme ve ABD borsalarının çökmesi yönünde olacak.

ABD, Kripto Para Yasası İçin Tarih Açıkladı!

Bir diğer yandan uzmanlara göre ABD’nin borcunu ödeyememesi gibi beklenmedik bir durumun, lider kripto para birimi Bitcoin fiyatını artırması bekleniyor. En son yapılan Bloomberg Markets Live Pulse anketine göre ABD’nin borç tavanını yükseltememesi ve borcunu ödeyememesi halinde en iyi 3 varlık, altın, ABD hazineleri ve Bitcoin olarak açıklanıyor. Hatırlayacağınız üzere daha önce ünlü finans yazarı Robert Kiyosaki de bir çöküş esnasında güvenilebilecek en iyi 3 varlık olarak bu 3 varlığa işaret etmişti. Bununla beraber aktarılan verilere göre bu durum, ABD Hükümeti ve Joe Biden’ın Cumhuriyetçilerin bütçe tekliflerini reddetmek için kripto para yatırımcıları ile karşı karşıya geldiği ilk olay değil. Daha önce ABD Başkanı, zengin kripto para yatırımcıları için 18 milyar dolar üreten vergi boşluklarına karşı oy kullandıklarını tweetlemişti. Paylaşılan tweet şu şekilde:

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu