500x mi? Türklerin Sepetindeki Altcoin İçin Çılgın Tahminler Var!

Altcoin yatırımcıları 26 Mayıs’tan bu yana yükselmeye devam eden XRP’nin sıradaki seviyelerini gözetiyor. Tarihsel veriler, teknik hareketlerin olumlu bir SEC dava sonucuyla birleşmesi durumunda 500x’e kadar ralli öneriyor.

XRP 2 yıllık trend çizgisini paramparça etti

Kripto analisti Jaydee’ye göre, XRP’deki son yükseliş trendi, yatırımcılar için önemli bir teknik indikatör olan iki yıllık trend çizgisini aştığı için özellikle dikkat gerektiriyor.

Jaydee’nin analizine göre, 2017’de XRP, iki yıllık trend çizgisini aştığında önemli bir kırılma yaşadı. Bu kırılma fiyatında büyük bir ralliye yol açtı. XRP, sadece bir yıl içinde 504x’lik artış gördü. Eğer bir yatırımcı 2017’nin başında XRP satın almış olsaydı, yıl sonuna kadar %50.000’den fazla yatırım getirisi sağlayacaktı.

XRP boğaları şu anda 0,5116 dolarda yer alan kritik direnci aşmanın peşinde. Böyle bir durumda, XRP’nin teknik olarak 2024 yılına kadar 258 dolar hedefine doğru yolu temizlenecek. Ancak bu fiyat hareketini etkileyen birden fazla faktör söz konusu.

Örneğin, devam eden SEC ve Ripple Labs davası, tokenin gelecekteki fiyat hareketlerini önemli ölçüde etkileyecek. Dava, Ripple Labs’ın lehine çözülürse, XRP’nin daha fazla benimsenmesine ve yatırım yapılmasına yol açabilir. Öte yandan, aksi yönde bir sonuç talebin azalmasına ve değerinin düşmesine yol açacak.

Altcoin analistleri çıtayı yüksek tutmaya devam ediyor

Kripto analisti Jaydee, XRP’nin kısa süre içinde 504x’lik bir dalgalanma yaşamayacağını söylüyor. Analiste göre, XRP’nin piyasa değeri, bu kadar önemli bir değer artışını desteklemek için çok yüksek. XRP’nin şu anda 26 milyar doları aşan bir piyasa değeri var. Bu da onu piyasa değerine göre altıncı en büyük kripto para birimi yapıyor.

Bu belirsizliklere rağmen, birçok yatırımcı ve analist XRP’nin beklentileri konusunda yükselişini sürdürüyor. Altcoin, sınır ötesi işlemler için birçok büyük banka ve ödeme işlemcisi ile finans endüstrisinde önemli ölçüde benimsenmiştir.

Temel indikatörler altcoin için ciddi büyüme potansiyellerine işaret ediyor

Ortalama Duyarlılık Osilatörüne (ASO) göre, XRP için mevcut kurulum, birkaç temel indikatör ile oldukça yükselişte. Bu yükseliş hissine katkıda bulunan kilit faktörlerden biri, XRP’nin piyasa derinliğinin yüksek volatilitesi. Bu değişken hacim, bir kripto para birimine yönelik önemli ilgi ve talebi gösterir.

Ek olarak, Egrag Crypto tarafından yakın zamanda yapılan bir analize göre, XRP’nin yukarı yönlü yörüngesine devam edeceğini gösteren bir yükseliş kesişimi var. Analizlerine göre XRP, %20’lik bir artıştan sonra küçük bir düzeltme yaşasa bile, 0,4810 ve 0,4277 dolarlık olası destek seviyeleri hala önemli bir değer düşüşü önleyecek güçte.

Kısa vadede 1 dolar mümkün mü?

XRP şu anda 26 Mayıs’tan bu yana sürdürdüğü yükseliş ivmesini 0,50 doların üzerinde tutuyor. Bir diğer kripto analisti DonAlt, güncel analizlerinde bu hareketin 1 doları aşıp aşamayacağını tartıştı.

XRP’ye bu hedefinde güç sağlayan metriklerden biri, adres etkinliğindeki bu artıştı. Bu olay, potansiyel olarak XRP için bir yükseliş eğilimi anlamına gelir. Bu da daha geniş altcoin pazarından olası bir ayrışmaya işaret eder.

SEC ve Ripple davasından son gelişmeler

2020’nin sonlarından bu yana süren davanın nihai kararına sadece haftalar kalmış olabilir. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse geçtiğimiz günlerde davanın “aylar değil haftalar” içinde sonuçlanacağına inandığını ifade etmişti. Altcoinhaberi.com olarak aktardığımız XRP yanlısı avukat Jeremy Hogan’in tahminleri de bu beklentiyle eşleşiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu