Re-Pie Portföy’den 2022’de 1,7 milyar liralık yatırım

Re-Pie, 2022 yılında fintech, oyun bölümü, teknoloji, sıhhat ve gayrimenkul üzere alanlarda 40’tan fazla süreç ile toplam yatırımlarının 1,7 milyar lirayı aştığını açıkladı.

En büyük sürecinin 15 milyon dolar fiyatındaki yatırım ile Modanisa’ya yaptığını kaydeden Re-Pie, geçen yıl 43 teşebbüs sermayesi yatırım süreciyle toplam 63,2 milyon dolar yatırım yaptığını belirtti.

2022 yılında portföy büyüklüğü yüzde 146 oranında artarak 16 milyar lirayı aşan şirketin yatırımlarının yaklaşık yüzde 62’lik kısmı teşebbüs sermayesinde, yüzde 29’u ise gayrimenkul kesiminde yer alıyor. Yüzde 2’lik kısmı da özel portföy idaresi ve menkul değer fonları oluşturuyor.

18 adet gayrimenkul ve 25 adet teşebbüs sermayesi yatırım fonu, 2 menkul değer yatırım fonu ve bir de Fiba Emeklilik ile bir arada yönettiği Galatasaray Emeklilik fonu bulunan şirket, 2022’de Webrazzi ile Teşebbüs Sermayesi Yatırım Fonları kurmak için anlaştı.

Re-Pie Portföy İdaresi Kurucu Ortağı ve İdare Konseyi Lideri Dr. Emre Çamlıbel, “2022 yılını gerek teşebbüs ekosistemine yeni yatırımlar, gerekse yeni teşebbüs sermayesi ve gayrimenkul yatırım fonlarının kurulması açısından hayli verimli geçirdik. Ülkemizden yeni unicorn ve decacornların çıkmasına liderlik etmek istiyoruz” dedi.

Başa dön tuşu