3 Büyük Yatırım Haberini Duyurdu!

Popüler Blockchain şirketi Ripple, son zamanlarda yaptığı yatırımlarıyla adından söz ettiriyor. Bu yazımızda, Ripple’ın en son yatırımlarından bahsedeceğiz. İşte detaylar…

Ripple, Bitstamp hisseleri satın aldı

Ripple, kripto varlıklar ve kripto varlık odaklı şirketler konusunda uzmanlaşmış bir Amerikan yatırım şirketi olan Pantera Capital’in daha önce sahip olduğu Bitstamp hisselerini satın aldı. Bu stratejik hamle, Ripple’ın devam eden büyüme odaklı çabalarıyla belirginleşen güçlü genişleme dürtüsünü yansıtıyor. Yatırım yönetim firması Galaxy Digital Holdings, son üç aylık raporunda bu gelişmeyi açıkladı. Rapora göre Galaxy Digital, Pantera’ya Bitstamp hisselerini bu yılın ilk çeyreğinde Ripple’a satmasını tavsiye etti.

Bugün Bu 45 Altcoin İçin Kritik: İşte Olacaklar Listesi!

Galaxy Digital Başkanı ve CIO’su Christopher Ferraro da bir konferans görüşmesinde bu hamlenin altını çizdi. Bloomberg’in 2014 yılında yayınladığı bir rapora göre Pantera Capital, İngiltere merkezli borsanın önemli ölçüde tanınmasından hemen önce, 2013 yılında Bitstamp’a 10 milyon dolara varan önemli bir yatırım yapmıştı. Ancak Pantera, on yıl sonra hisselerini Ripple’a sattı. XRP topluluğu içinde önemli olan WrathofKahneman’ın da belirttiği gibi, satışın kesin nedeni belirsizliğini koruyor.

Şirket, Metaco’yu satın aldı

Diğer yandan Ripple, ABD’li  İsviçre merkezli kripto saklama firması Metaco’yu 250 milyon dolara satın aldı. Metaco, finansal kurumların kripto varlıkları depolamasına ve yönetmesine olanak tanıyan bir teknoloji üretiyor. Müşterileri arasında Citi, BNP Paribas ve Societe Generale‘in kripto varlık kolu yer alıyor.

Ripple Fiyatı, Haberlerle Güçlü Yükseliyor

Kriptolara olan yatırımcı ilgisi, fiyatlarındaki düşüş ve büyük kripto firmalarındaki çöküşün ardından soğudu. Yatırımcılar, para çekme işlemlerini donduran kripto platformlarının kendilerini büyük kayıplarla karşı karşıya bırakmasının ardından, kripto varlıklarının nerede ve nasıl saklandığı konusunda giderek daha temkinli hale geldi. Ancak Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, kurumsal yatırımcılardan kripto saklama hizmetleri için artan talep beklediğini söyledi.

Dispersion Capital’in 40 milyon dolarlık fonuna yatırım

Son olarak şirket, artık, gelişmekte olan web3 alanına adanmış Dispersion Capital tarafından yeni duyurulan 40 milyon dolarlık fonun önemli katılımcılarından biri oldu. Erken aşama bir girişim firması olan Dispersion Capital, web3 konseptinin temel bir yönü olan merkeziyetsizliğe yatırım yapmayı planlıyor. Dispersion Capital bugüne kadar 20 şirkete fon sağladı ve her biri yatırım sonrası finansman aldı. Dispersion Capital’in kurucusu ve yönetici ortağı Patrick Chang, Samsung Next’in Blockchain yatırımlarına liderlik ettiği dönemden kaynaklanan web3 alanında güçlü bir geçmişe sahip. Chang’in uzmanlığı, fonun bir diğer katılımcısı olan Circle Ventures tarafından da onay aldı. Chang’in web3 alanındaki gelecek vaat eden ve hırslı yetenekleri tespit etme becerisinin altı çizildi.

Ripple Davasındaki Son Gelişmeler: Tarih Belli Oldu!

Dispersion Capital kendisini işlevsel, ölçeklenebilir ve erişilebilir merkezi olmayan uygulamaların geliştirilmesinde bir katalizör olarak konumlandırıyor. Bununla birlikte, web3 altyapısının olgunluğu ve yeni nesil uygulamaların başarılı bir şekilde konuşlandırılması gerçeği açık bir soru olmaya devam ediyor. Circle Ventures, yakın zamanda yaptığı bir açıklamada, Dispersion Capital’in çabalarını kutladı. Firmanın web3 ekosistemi üzerindeki etkisini görmek için sabırsızlandığını ifade etti. Yeni fon ayrıca Faction, Lightspeed, Wemade, Alchemy Ventures, Hashkey, Forte ve diğerlerinden de destek aldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu