10x ve Üzeri Getiriler Beklenen 3 Altcoin Mücevheri Bunlar!

Bildiğiniz üzere Bitcoin ve altcoin piyasası, bazı dönemlerde büyük yükselişler yaşayarak yatırımcılarını şaşırtabiliyor. Altcoinhaberi.com olarak aktardığımız üzere popüler kripto para analistleri, son yaptıkları analizlerde bu 3 altcoin projesi için 10x ve üzeri getiriler beklediğini açıkladı! İşte detaylar…

Bu kripto para birimleri, 2024 ve 2025 yılına damga vurabilir!

Bildiğiniz üzere ayı piyasası uzun bir süredir sürüyor ve birçok yatırımcı yeni yükselişlerin ne zaman olacağı konusunda sabırsızlıkla bekliyor. Uzmanlara göre ise anlık olarak yatırım yapacak birçok yatırımcı oldukça büyük fırsatlarla karşı karşıya kalabilir. Bu yıl kripto para piyasasında hafif bir toparlanma görülürken çoğu kripto giriş seviyesi fiyatlarında kaldı. Bu yüzden analistler, 2024 ve 2025 yıllarını büyük olasılıkla sektörün patlama yapacağı yükseliş yılları olarak kabul ediyor. Uzmanlar, önümüzdeki yıllar için bu 3 olaya dikkat çekiyor.

  • Bitcoin 2024 Halving etkinliği; Etkinlikle beraber arz azaltılacak ve Bitcoin talebi artacak. Bu yüzden fiyatlar yükselişe geçebilecek.
  • Federal Rezerv’in politikalarını yumuşatması; Federal Rezerv’in politikalarını yumuşatması durumunda kripto para birimleri gibi ‘riskli’ varlıklara olan teşvik artacaktır.
  • CBDC’ler popülerlik kazanıyor; Uzmanlara göre birçok ülke CBDC’leri kullanma yönünde adımlar atacak. Bu kripto para birimlerini daha da meşrulaştırabilir ve fiyatlar yükselişe geçebilir.
Binance'deki Hangi Altcoinler Ralli Hazırlığında?

Bitcoin (BTC)

Bitcoin topluluğunda çok şey oluyor. Ve BTC, bu yıl satın alınacak en iyi kripto para birimlerinden biri olmaya devam ediyor. Şüphesiz, Bitcoin piyasanın sıcaklığını kontrol ediyor. Bu, piyasanın BTC’nin fiyatı yönünde aktığı anlamına geliyor. Peki uzmanlara göre neden Bitcoin’e yatırım yapılmalı?

Uzmanların görüşüne göre ilk neden olarak Benimsenme oranları karşımıza çıkıyor. Bildiğiniz üzere Bitcoin’in değerinin son on yılda arttığını gördük. Ayrıca, bazı ülkeler artık Bitcoin’i tanıdı. Bitcoin’in kurumsal olarak benimsenmesinde de bir artış gördük. 

Büyük şirketler ve hedge fonları da Bitcoin kervanına atladı. Ve sadece Microstrategy gibi büyük şirketler de değil.

Bir diğer neden ise Bitcoin halving etkinliğinin yaklaşması. Bildiğiniz üzere 2024’te gelecek etkinlik, fiyatı büyük bir şekilde etkileyebilir. Bitcoin’in dördüncü yarılanma olayı. 210 bin block’ta gerçekleşiyor ve bu her dört yılda bir gerçekleşiyor. Bir sonraki yarılanmanın 4 Mayıs 2024 civarlarında olması planlanıyor.

Bununla beraber Bitcoin’in kullanım durumları arasında ödeme ve değer saklama yer alır. BTC’nin uzun vadeli bir bahis olmasının nedenlerinden biri de budur. Bitcoin en büyük piyasa değerine sahiptir. Ayrıca çevrimiçi ve çevrimdışı ödeme için kabul edilir. Birçok kişi, Bitcoin’i Avrupa ve ABD’de devam eden bankacılık krizinden güvenli bir sığınak olarak görüyor. 

Polygon (MATIC)

Polygon, hızı ve ucuz ücretleri nedeniyle geliştiriciler arasında popüler bir seçimdir. Böylece, bu chain tek bir yan chain’de saniyede 65.000’e kadar işlemi işleyebilir. Polygon’un geliştiriciler arasındaki popülaritesi, ona uzun vadeli büyük bir potansiyel sağlıyor. Ayrıca, Polygon’un önce teknoloji yaklaşımı bir boğa piyasasında başarılı olabilir. Sonuç olarak uzmanlara göre, proje 2025 yılına kadar on kat büyüyebilir.

MATIC İçin Devasa Balina Transferleri: Analistler Uyardı!

Polygon’un birlikte çalışabilirliğe odaklanması, ona yatırım yapmak için bir başka büyük neden olarak açıklanıyor. Polygon, Ethereum uyumlu blockchain’leri arasında birlikte çalışabilirliği geliştirmek için çalışır. Bunu, farklı ölçeklendirme çözümlerini destekleyerek yapar. Bu da popülerliğini artıran sebeplerden biri.

Bununla beraber Polygon kısa süre önce çığır açan altyapısı zk-EVM’yi piyasaya sürdü. Bu lansman, Polygon’un son zamanlardaki büyümesinin büyük bir nedenidir. Geliştiriciler bu lansman sayesinde Ethereum’un etkilerinden yararlanabiliyor. Anlık olarak Polygon’un yerel coin’i MATIC, 0.959994 dolardan işlem görüyor.

Cosmos (ATOM)

Uzmanlar, son coin için biraz sürpriz olabileceğini aktarırken, Cosmos (ATOM)’u listelerine ekliyor. Aktarılan verilere göre Cosmos’un fiyatı çok değişken olabilir. Fakat birçok uzman, bu durumu kripto para birimlerinin genel doğasına bağlıyor. Bununla beraber uzmanlara göre Cosmos iyi bir uzun vadeli potansiyele sahiptir. Popüler altcoin Cosmos (ATOM) piyasaya sürüldüğünden bu yana oldukça iyi bir performans sergiledi. Ocak 2022’de ATOM tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 44 dolara ulaştı. Bununla beraber ATOM, ayı piyasasının en düşük olduğu Haziran 2022’den bu yana yüzde 170 yatırım getirisi sağladı. Bu, diğer kripto paralardan daha iyi. Yani Cosmos, Layer-0 protokollerinde mevcut lider olarak karşımıza çıkıyor. Bunlar, kendi birlikte çalışabilir blockchain’inizi oluşturmanıza olanak tanıyan protokollerdir. Cosmos’ta her hafta yeni chain’ler çevrimiçi oluyor.

IBC için Artan Talep, popüler altcoin için bir yükseliş sinyali olabilir. IBC, “Blockchain’ler Arası İletişim Protokolü” anlamına gelmektedir. IBC, farklı blockchain ağları arasında bilgi göndermenin bir yoludur. Dolayısıyla, chainler arası iletişim blockchain’de büyük bir sorundur ve IBC bunu çözmeye yardımcı olur. Birincil IBC kullanıcıları Cosmos’ta bulunuyor.

Bununla beraber çoğaltılmış güvenlik önlemleri de blockchain projesini değerli kılıyor. ‘Replicated Security’ sistemi, Cosmos’un chain’ler arası güvenlik (ICS) özelliğinin ilk sürümü olarak karşımıza çıkıyor ve blockchain’lerin gelişmiş güvenlikleri için doğrulama kaynaklarını paylaşmasına izin veriyor. Bu yeni uygulama, diğer chain’lerin Cosmos’ta likiditeden yararlanmasına olanak tanıyor. Bununla beraber yeni ortaklıkları da projeye olan dikkati artırıyor. Anlık olarak popüler altcoin Cosmos (ATOM), 10.73 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu