Yüzde 25’lik yükseliş!

Solana ekosisteminde yer alan Jito (JTO), hafta sonuna hızlı bir başlangıç yaparak yüzde 25 yükseldi.

Kripto para birimlerinde Bitcoin spot ETF gündemiyle geçen haftanın ardından geri çekilmeler görüldü. Aptos (APT), Arbitrum (ARB) ve Mina (MINA), Solana (SOL) gibi kripto paralar, hafta sonuna düşüşle başladı.

Birçok kripto para biriminin düşüş yönlü hafta sonu geçirmesine rağmen JTO çıkış yaptı. JTO, gün içerisinde yüzde 25’lik yükseliş yaşadı. Solana furyasıyla gündemde yer edinen JTO, kısa sürede 1,50 dolardan 1,85 dolara ilerledi.

Jito (JTO) yükselişe mi geçti?

7 Aralık 2023 tarihinde piyasaya sürülen ve büyük beklenti oluşturan Jito (JTO), bir ay sonra beklenilen çıkışı yapmaya yaklaştı. Solana ekosisteminde yer alan JTO, güne yüzde 25’lik yükselişle damga vurdu.

Solana’nın büyük bir furya yarattığı Aralık ayında ortaya çıkan ve yaptığı airdrop ile çok konuşulan Jito, birçok kripto yatırımcısı tarafından yeni Celestia (TIA) olarak yorumlandı. Solana ekosisteminin DeFi projesi, piyasaya çıktığında 4,5 doları görmüş ve ardından 1,5 dolara kadar düşüş yaşamıştı. Fiyat düşüşüyle birlikte yükseliş beklentilerinin arttığı JTO, büyük bir çıkış öncesi kırılıma yaklaşmış durumda.

Jito JTO

JTO grafiğine bakıldığında, fiyatın önemli bir kırılım noktası olan 1,85 dolar üzerinde olduğu görülüyor. JTO, 1,50 dolara kadar geriledikten sonra, 1,53 dolar desteğini geri alarak önemli bir yükseliş gerçekleştirdi. Bu destek noktasından ivme kazanan JTO, kısa sürede 1,85 dolar direncine temas etti. JTO, 1,85 direncini aşması ve kalıcılık sağlaması halinde 2,22 dolara kadar yüskeliş yaşayabilir. Bu bölgenin de aşılması, JTO fiyatını 2,87 dolara itebilir. Önemli bir yükseliş anlamına gelen 2,87 dolar hedefinin gelmesi halinde, sonraki direnç noktası 3,25 dolar olabilir.

Diğer taraftan JTO, 1,85 dolar direncini aşamaması halinde geri çekilme yaşayabilir. JTO, 1,85 direncinden red yemesi halinde 1,60 dolara kadar düşüş yaşayabilir. Bu bölgeden toparlayamazsa JTO, 1,53 desteğine kadar geri çekilebilir.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu