Yükseliş Beklentisi İçeren 3 Altcoin Bunlar!

Kripto analisti Lockridge Okoth’a göre, Binance’ın yeni DOGE/TUSD işlem paritesi altcoin için yükseliş katalizörü olabilir. Analist Ali Martinez, Chainlink için güçlü destek tabanının iyimserliği artırdığını söylüyor. Analist Jake Simmons ise Solana boğalarının ultra güçlü olduğunu ileri sürüyor.

DOGE/TUSD işlem paritesi altcoin fiyatını nasıl katalize eder?

Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğiniz üzere Binance, DOGE/TUSD’yi destekleyeceğini açıkladı. Bonus olarak, Binance işlem paritesi için sıfır piyasa yapıcı ücreti alacak. Binance’ın bu bonusunun DOGE fiyatı için bir yükseliş katalizörü olması mümkün. Bu da Dogecoin’in, halihazırda meme coin’in toplam işlem hacminin %20’sinden fazlasını oluşturan dev borsada işlem görmesini teşvik edecektir. Bu listelemenin ardından işlem hacmindeki büyümenin, Dogecoin fiyatında bir artışa neden olması muhtemel. Sürekli bir yükseliş baskısı ivmesi, altcoin fiyatını Mayıs başında 0,1 doların üzerindeki seviyelere taşıyabilir.

Bu altcoin için güçlü destek tabanı iyimserliği artırıyor

Chainlink (LINK) yatırımcıları, fiyatının önümüzdeki günlerde daha da yükselmesi bekliyor. Bu yüzden, yatırımcılar arasında altcoin için şu anda boğa hissi var. Bu, Ali Martinez’in Twitter’da paylaştığı veri analiz platformu olan IntoTheBlock’ın bir grafiğine dayanıyor. Tweet’te Ali, Chainlink’in 5,60 dolara düşme olasılığı olmasına rağmen, yükselme şansının çok daha yüksek olduğunu belirtiyor. Bu iyimserlik, fiyat 6,38 ila 6,93 dolar arasındayken pek çok kişinin LINK satın alması ve bu fiyat aralığında altcoin için güçlü bir destek seviyesi oluşturmasıyla besleniyor.

Ali’nin paylaştığı grafik, Chainlink’in son birkaç haftadır dar bir aralıkta işlem gördüğünü gösteriyor. Ayrıca, fiyatının yaklaşık 8 dolar olduğunu ön plana çıkarıyor. Bu aralığa bağlı hareket, bazı yatırımcıların LINK’in ivmesini kaybedebileceğinden endişelenmesine neden oldu. Bununla birlikte, grafik aynı zamanda Chainlink’in 6,38 ila 6,93 dolar aralığında güçlü bir destek tabanı oluşturduğunu gösteriyor. Ayrıca, çok sayıda yatırımcının bu seviyede alım yaptığına işaret ediyor. Analiste göre, bu destek seviyesi, LINK’in önümüzdeki günlerde yukarı doğru güçlü bir hamle yapması için bir sıçrama tahtası görevi görebilir.

LINK’i neler bekliyor?

Analist Eli Danbel, Chainlink teknik görünümünü değerlendiriyor. LINK, bugünün günlük grafiğinde kırmızı bir mum oluşturdu ve kısa vadeli bir düşüş eğilimi olan 50 günlük Basit Hareketli Ortalamasının (SMA) altına düştü. Ayrıca, 22 Nisan 2023’te başlayan yatay trendde kaldı. Bu da ayılar ile boğaların piyasada bir çıkmazda olduğunu gösteriyor. Bu dönemdeki fiyat değişikliği hafif. Ancak varlık için alım satım faaliyetinde bir artış belirgin.

Altcoin

LINK’in Göreceli Güç Endeksi (RSI) 44,58 ve aşırı satım bölgesine iniyor. Bu, önümüzdeki günlerde daha fazla fiyat düşüşünün mümkün olduğu anlamına geliyor. LINK, fiyat oynaklığına rağmen hala 200 günlük SMA’sının üzerinde. 200 günlük SMA, varlık için 6,942 dolarlık bir destek seviyesine dönüştü. Bu da uzun vadede bir toparlanmaya işaret ediyor.

Diğer önemli destek seviyeleri 6,4 dolar ve 6,75 dolar. Ayrıca, direnç seviyeleri 7.456 dolar, 7.735 dolar, 8.8 dolar ve 9.48 dolar. Ayılar, 7,456 dolarlık dirençte LINK’in fiyatını düşük tutmayı planlıyor. Muhtemelen yakında 6,942 dolar destek seviyesine düşecek. Bunun da bir boğa rallisini tetiklemek için bir pivot noktası görevi görmesi olası.

Solana boğaları ultra güçlü! Boğalar nereyi hedefliyor?

Solana büyük bir yukarı yönlü sıçrama sağlamak için mükemmel bir şekilde pozisyon almış durumda. SOL geçtiğimiz günlerde 1 günlük grafikte son derece önemli bir trend kararıyla karşı karşıya kaldı. Zaten Aralık 2022’nin sonundan bu yana, Solana bir yükseliş trendine girdi. Ancak, yükselen trend çizgisini (siyah) son birkaç gün içinde ayılar birkaç kez test etti.

Altcoin
SOL fiyatı, 1 günlük grafik / Kaynak: TradingView

Şu anda SOL fiyatı yine trend çizgisinin üzerinde seyrediyor. Dolayısıyla, Solana 200 günlük Üstel Hareketli Ortalama’ya (EMA) (mavi) doğru bir koşuya başlayabilir. Solana 8 Nisan 2022’de “boğa çizgisinin” altına düştüğü için teknik olarak hala ayı bölgesinde. Nisan 2023 ortasında ilk denemeler başarısız oldu. Bitcoin ve çok sayıda altcoin halihazırda 200 günlük EMA’nın üzerinde işlem görürken, SOL FTX çöküşünün bir sonucu olarak hala trend göstergesinin altında sıkışmış durumda.

Trend çizgisini tutmak, muhtemelen SOL fiyatını 200 günlük EMA’ya ve boğa bölgesine geri fırlatan itici güç olacak. Sınır çizgisi şu anda 25,12 dolar seviyesinde. Ancak, yeni bir girişimi doğrulamak için Solana’nın 22,78 doların üzerine çıkması gerekiyor. SOL bu direnç seviyesinin üzerinde stabilize olmayı başarırsa, satın alma tarafının yine 200 günlük EMA’yı hedeflemesi mümkün. Bu başarılı olursa, %38,2 Fibonacci seviyesinin de bulunduğu 27,13 dolarlık yılın en yüksek seviyesi odak noktası haline gelir.

Dikkat çekici bir şekilde, Solana’nın mevcut gücünü SOL/BTC grafiğinde de görmek mümkün. Yazı sırasında SOL, daha düşük zaman diliminde düşüş trendini kırmak üzereydi. Bu yüzden, SOL/BTC’de 0,0008018’e doğru bir hareket mümkün.

Altcoin
SOL/BTC, 1 saatlik grafik / Kaynak: TradingView

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu