Yatırım Devi, Sepetine Bu Altcoin Projesini Eklediğini Duyurdu!

Dünyanın en büyük kripto para varlık yöneticilerinden birisi olan Grayscale, bugün 2023 ikinci çeyrek değerlendirmeleriyle bağlantılı olarak her bir ürün için güncellenmiş Fon Bileşeni ağırlıklarını duyurdu. Buna göre Grayscale, DeFi Fonu’nda bir güncelleme yaparak, yeni bir altcoin ekledi.

Yatırım devi DeFi sepetine bir altcoin daha ekledi!

Grayscale, konuya ilişkin olarak ayrıntılı bir açıklama yaptı. Bu bağlamda, CoinDesk DeFi Select Index metodolojisine uygun olarak güncelleme yaptığını kaydetti. Grayscale, DeFi Fonu’nun portföyünü, mevcut Fon Bileşenlerinin belirli miktarlarını kendi ağırlıklarıyla orantılı olarak satarak ve elde edilen nakit geliri Lido’yu (LDO) satın almak için kullanarak ayarladı. Bu arada, yatırım devi, DeFi Fonu’ndan hiçbir tokeni çıkarmadığını belirtti. Güncelleme sonrası, DeFi Fonu’nun Fon Bileşenleri, aşağıdaki varlıklardan ve ağırlıklardan oluşuyor:

  • Uniswap (UNI): %45,46
  • Lido (LDO): %19,04
  • Aave (AAVE): %11,53
  • MakerDAO (MKR): %10,82
  • Curve DAO Token (CRV): %7,03
  • Synthetix (SNX): %6,12

Grayscale, DeFi fonunda Litecoin’e %19’luk bir pay tahsis etti. Fon içinde ağırlık Uniswap’tan (%45,46) yana. Bununla birlikte, yeni eklediği bir altcoin için %19’luk oran oldukça iyi. LDO, merkezi olmayan Lido protokolünün işlemleri aracılığıyla yaratılan ve iletilen dijital bir varlık. Bu protokol, Proof-of-Sateke (PoS) Blockchain ağlarında stake edilmiş tokenlerin likit kullanımını sağlıyor. Geleneksel olarak, bir PoS ağının güvenliğini desteklemek için stake edilen tokenlar, stake ödüllerini biriktirirken kilitleniyor. Bu nedenle bu tokenlar stake edilmeden önce satın alınamaz, satılamaz, devredilemez veya kullanılamaz.

Litecoin 14 ayın en yüksek seviyesine yükseldi

Geçen hafta Bitcoin’i 26.500 dolardan 31.000 doların üzerine çıkaran büyük fiyat artışı gördü. Bunun ardından, lider kripto sakinleşti. Böylece, 30.000 dolar ile 31.000 dolar arasında daha dar bir aralıkta kaldı. Dün boğalar onu 31.250 dolarlık günlük en yüksek seviyeye çıkardığında ikincisinin üstesinden gelmeye çalıştı. Orada başarısız olmasına rağmen, başlangıçta sadece 200 dolar kaybetti. Ancak, birkaç saat boyunca 31.000 dolaın üzerinde kalmayı başardı.

Altcoin

Ancak, Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğiniz üzere, SEC’in BlackRock ve Fidelity gibi şirketlerden gelen son BTC Spot ETF başvurularını “yetersiz” olarak değerlendirdiğini iddia eden bir WSJ raporunun ortaya çıkmasının ardından her şey değişti. Bitcoin ani bir fiyat düşüşüyle tepki verdi. Kripto 1.500 dolar güneye inerek 10 günün en düşük seviyesi olan 29.500 dolara geriledi. Bununla birlikte, boğalar bir kez daha adım attı. Böylece, BTC şu anda yaklaşık bin dolar daha yüksekte otururken neredeyse tüm kayıpları geri aldı.

Bu arada, Litecoin güçlü fiyat hareketiyle 100 doların hemen altından 14 ayın en yüksek seviyesine çıktı. Bu, ağın hash oranının bir sonraki yarılanma öncesinde bir ATH’ye sıçramasıyla gerçekleşti. Ancak, LTC sahipleri için manzara son 24 saat içinde bir kez daha iyiye doğru değişti. Böylece, varlık Nisan 2022’den bu yana ilk kez 110 doların üzerine çıktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu