XRP Berbat Haberler Almaya Devam Ediyor: Bir Ödeme Sağlayıcısı XRP Dayanağını Kaldırıyor

Litvanya merkezli kripto para ünitesi ödeme sağlayıcısı CoinGate, 15 Ocak’ta Ripple Labs’in kripto parası XRP’ye yönelik dayanağın kaldırılması hakkında bir duyuru yaptı. Bu, 4.000’den fazla mağazanın artık bu hizmet aracılığıyla kripto para ünitesini kabul edemeyeceği manasına geliyor.

XRP dayanağının kaldırılmasının gerisindeki kesin neden belirtilmemiş olsa da, Ripple’ın ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi ile yasal savaşı ile ilgili olduğu açıkça görülüyor.

2014 yılında piyasaya sürülen CoinGate, dünyanın dört bir yanındaki işletmelerin Bitcoin ve çeşitli altcoin’lerle ödeme almasını mümkün kılıyor. Şu an itibariyle 50’den fazla kripto para ünitesini destekliyor.

50.000’den fazla mağaza ile kripto para ünitesi ödeme işinde başkan olan BitPay, bir yıl evvel XRP takviyesi eklemişti. Şirketten şimdi misal bir atak gelmedi.

Çok sayıda büyük borsa, XRP alım satım çiftlerini askıya aldı yahut kaldırdı. Binance.US kullanıcıları, bugünden itibaren XRP yatıramayacak.

Uphold, Bittrue ve Gatehub, Ripple’a yönelik şikayet mahkeme tarafından reddedilene kadar XRP’ye karşı hal almayan çok az XRP dostu borsadan biri.

Şirket, SEC’in yeni liderliği ile çalışmaya istekliyken, kurumun yeni işvereni olarak kripto meraklısı Wall Streeter Gary Gensler’in atacak olması, XRP’nin kayıtsız bir menkul değer olduğu biçimindeki duruşunda bir değişiklik olmayacağını gösteriyor.

Başa dön tuşu