Voice Card ile görme engelli kullanıcılar ödemelerde işlem tutarını duyacak

Papara’nın “Papara sesi duydu” diyerek geliştirdiği Voice Card görme engelli bireylerin finansal süreçlerini süratli, kolay ve inançlı bir halde gerçekleştirmelerini amaçlıyor. Papara’nın, Mastercard ve küresel dijital güvenlik teknoloji markası Thales ile iş birliği yaparak hayata geçirdiği Voice Card’ın kullanıcı tasarımı için ise BlindLook ile partnerlik yapıldığı belirtiliyor. Voice Card, sahip olduğu teknolojisiyle dünyada bir birinci olma özelliği taşıyor.

Görme engelli kullanıcılar Voice Card ile süreç fiyatını duyabiliyor

Kullanıcılar Voice Card POS aygıtına takıldığında süreç fiyatını cep telefonundan duyabiliyor. Kart şifresi girildikten sonra ödeme gerçekleşiyor. Böylelikle kullanıcılar, ödedikleri fiyatı bilerek inançlı bir formda sürecini tamamlıyor. Voice Card’ın görme engelli bireyler ile birlikte POS aygıtıyla ödeme yapmakta zorluk çeken tüm kullanıcılar için kolaylık sağlayacağı tabir ediliyor.

‘Voice Card ile dünyada bir birincisi gerçekleştirdik’

Papara CEO’su Emre Kenci, “Herkese daha süratli, kolay, hesaplı ve keyifli finansal eserler geliştirmek için çalışan Papara, alanında başkan bir şirket. Sonları kaldırmak, kuralları değiştirmek, özgürlük sağlamak bizim DNA’mızda var. Alanında başkan olan her kuruluşun topluma karşı sorumlulukları olduğuna inanıyoruz. Geçtiğimiz yıl BlindLook iş birliğimizle Görme Manisiz Markalar ortasına katılarak bunu gösterdik. Bu yıl ise ‘Papara sesi duydu’ diyerek görme engelli kullanıcılarımız için ses teknolojisini kullanan Voice Card ile somut bir adım attık. Dünyada bir birinci olan Voice Card, Mastercard ve Thales ile yürüttüğümüz ortak bir çalışmanın eseri. BlindLook aracılığıyla bu kolaylığa gereksinim duyan herkese ulaşmayı hedefliyoruz. Finansal hizmetlere erişimde eşitlik ve kapsayıcılık yaklaşımımızı öne çıkaran eser ve hizmetlerimizle toplumsal yarara odaklanmayı sürdüreceğiz” dedi.

BlindLook Kurucu Ortağı Sadriye Görece, ise “BlindLook olarak herkesin özgürce ve bağımsızca yaşayabildiği bir dünyanın mümkün olduğuna inanıyoruz. Voice Card, görme engelli bireylerin gereksinimlerini karşılarken ödeme sürecinde gereken erişilebilirliği, itimadı ve suratı sağlıyor. Dünyada bir birinci olan Voice Card’ın doğuşunda yer alan tüm partnerlere, eşit ve manisiz bir dünyanın var olması için attıkları bu adımdan ötürü teşekkür ederiz” dedi.

Başa dön tuşu