Uzman, Türklerin Sepetindeki Bu 3 Altcoin İçin ‘Kumar’ Dedi!

Hong Kong merkezli Bitcoin şirketi Jan3’ün CEO’su Samson Mow, bazı altcoin sektörlerinin sadece kumarbazlara hitap ettiğini söylüyor. Bununla birlikte, BTC fiyatının 10 yıl içinde 6 haneli rakamları aşacağını öne sürüyor.

Samson Mow, bu 3 altcoin için ‘dağıtıcı şeyler’ dedi

Yakın tarihli bir röportajda Mow, Pepe Coin gibi meme projeleri hakkında sert açıklamalar yaptı. Bu listeye Dogecoin ve Shiba Inu’yu da dahil ediyor. Jan3’ün CEO’suna PEPE, DOGE ve SHIB, sadece dikkat dağıtıcı şeyler. Mow, bu noktada, “Bunlar sadece bir şaka. Kumar oynamak istersen her zaman kumarhaneye gidip kumar oynayabilirsin” diyor.

Altcoinhaberi.com‘dan takip ettiğiniz üzere, meme token piyasası son haftalarda önemli kazanımlar elde etti. Söz konusu ralli, meme token piyasasında yaygın hale gelen 2.0 akımı ile mümkün oldu. Dogecoin ve Shiba Inu’da kısa süre sonra DOGE2.0 ve SHIB2 sürümlerini yayınladılar. Bu akım orijinal token fiyatlarına da olumlu yansıdı.

Jan3’ün CEO’sunun yüksek çıta Bitcoin tahminleri

İlk olarak meme token’lere el atan Samson Mow, ardından Bitcoin için boğa görünümünü dile getirdi. CEO, Bitcoin’in yıllık %60 büyüme oranına dayalı olarak önümüzdeki 10 yıl içinde 3 milyon dolarlık bir fiyata ulaşabileceğini tahmin ediyor. Benzinga ile yaptığı röportajda, beklentisinin arkasında kurumsal yatırımcı ilgisi olduğunu söyledi.

Hong Kong merkezli Bitcoin şirketi Jan3’ün CEO’su Mow, kendisini hükümetleri Bitcoin hakkında eğitmeye adamıştır. Daha önce Blockstream’in baş strateji sorumlusu olarak beş yıl görev yaptı. Blockstream’de geçirdiği süre boyunca Mow, El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele’ye 1 milyar dolar değerinde Bitcoin destekli tahvilleri konusunda rehberlik etti. Kendisi Twiter’da da oldukça aktif bir isim.

Benzinga ile yaptığı röportajda Mow, “Yani benim için her şey Bitcoin ile ilgili. Bu alana giren tüm büyük kurumsal yatırım şirketlerinin de Bitcoin ile ilgilendiğini düşünüyorum… Bu da BTC için çok fazla kurumsal talep olduğunu gösteriyor” diyor.

Mow’un açıklamaları, BlackRock’un düzenleyici tarafından dile getirilen endişeleri ele alarak bir Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başlatmak için SEC’e başvurusunu yeniden dondurulmasının ardından geldi. Varlık yöneticisi, dolandırıcılığı tespit etmek için gözetim paylaşım anlaşmaları pazarı olarak Coinbase’i seçti. Ek olarak, Cboe Global Markets ayrıca bir spot BTC ETF’si için Fidelity Investments adına evrakları yeniden doldurdu.

Samson Mow’a göre ETF’in önemli

Bir Bitcoin ETF’sinin potansiyel onayıyla ilgili olarak Mow, milyarlarca doların emeklilik fonlarından ve diğerlerinden piyasaya girmeyi beklediğini belirterek iyimserliğini dile getiriyor.

Mow, “Emeklilik fonlarından bir ETF’ye girmek için muhtemelen kenarda bekleyen milyarlarca dolar var. Ve bence onaylanırsa, Bitcoin fiyatının muhtemelen bir milyon dolara fırladığını görürüz” diyor. BTC şu anda bu seviyenin epey altında, 30.000 dolardan işlem görüyor.

Güçlü Bitcoin desteğine rağmen, altcoin piyasasını göz ardı ediyor

Mow, kripto para piyasası üzerine tartışırken Ethereum gibi altcoinleri göz ardı ediyor. Bu noktada, “Halka satış yapmak istiyorsanız, kayıtlı olmanız ve şeffaf olmanız gerekir… Bu kripto para birimi projelerinin birçoğu esasen kayıt dışıdır. Bu nedenle SEC kısıtlama yapıyor çünkü bu şeyler genellikle yatırımcılara zarar veriyor” diyerek, sözlerini sonlandırıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu