Usta Analistlerden, Nokta Atışı Altcoin Stratejileri!

Usta analistlerin altcoin stratejilerine bakıyoruz. Ancak onun öncesinde gelişmelere bakalım. Şimdiye kadar duymuşsunuzdur. SEC Binance’e dava açtı. SEC Coinbase’e dava açtı. 2 Büyük fon tepki olarak Cuma günü sert kararlar aldı. Bitcoin ya da Ethereum hariç neredeyse tüm coinler bir günde %20 ya da daha fazla değer kaybetti. Peki, bundan sonra ne olacak? Analist Stu Lustman önemli noktaları vurguladı. Ayrıntılara bakalım.

Altcoin stratejileri

Muhtemelen sizin için stresli birkaç gün geçti. İnanın, bizim için de öyle. Ancak bir an için duygularımızdan sıyrılıp mantığımızı kullanalım. Şu anda her 5 Amerikalıdan 1’i bir şekilde kripto kullanıyor. Buna göre bu çok fazla insan demek. 320 milyonluk bir ülkenin %20’si 64 milyon insan demek. Ancak kripto para birimleri küresel ve uluslar ötesidir. Sadece Hindistan 115 milyon ile bunun neredeyse iki katına sahip. Çin neredeyse ABD ile aynı sayıda kullanıcıya sahip. Ancak Bitcoin ve altcoin grubu orada yasadışı. Çin’deki 1,2 milyar insanın %5,5’i ya da 66 milyonu kripto para kullanmakta. Çin Hükümeti de dünyanın en büyük Bitcoin sahiplerinden biri.

Şimdi yanlış anlamayın. Şimdilik, kripto para  için en fazla yatırım altyapısı ve insan sermayesi ABD’de. Ve eğer SEC Operasyonu kripto paraya giden rampaları kesmekte başarılı olursa, bu durum elbette sektöre zarar verecek. Ancak bu, insanların düşündüğü gibi bir ölüm cezası değil. Ülkelerinde %20’ye yakın benimseme oranına sahip diğer yüksek nüfuslu ülkeler arasında Nijerya, Endonezya, Malezya ve Brezilya yer alıyor. Bu arada Türkiye’yi de unutmamak gerekiyor. Dubai, Singapur, Londra ve Malta’da olduğu gibi ABD dışında da kripto paralar için potansiyel merkezler ortaya çıkıyor.

Temeller aynı

Şu listeye bir bakalım. Bildiğiniz bir çok altcoin var. Liste şu şekilde:

  • MATIC
  • ATOM
  • ADA
  • XRP
  • CHZ
  • BNB
  • SAND.

Şimdi size şu soruyu yönelteceğim. Bu coinlerde bir hafta öncesine kıyasla şu anda temelde farklı olan nedir? Bu listedeki en büyük 4 altcoin grubuna bakacağız. Bunlardan üçü, altcoin MATIC, ATOM ve Cardano. Bir hafta öncesine göre %0 farklı. Temellerini, gelecek için yol haritasını, token’daki likiditeyi veya diğer faktörleri beğendiyseniz, sizin için hiçbir şey farklı değil.

Şu anda incelediğimiz 4. özel durum, XRP. XRP bir hafta öncesine göre daha iyi bir durumda gibi görünüyor. SEC’e karşı davalarını kazanacaklarına dair giderek daha fazla kanıt ve görüş geliyor. Yani Polygon ve Cardano’yu yükselirken sevdiyseniz, inerken neden daha fazla sevmeyesiniz? Şu anda bir hafta öncesine göre %27 ve %23 indirimdeler. Pazarlık avına çıkıyorum. Fiyatlar bu kadar hızlı düştüğüne göre şimdi hangi projeleri izliyorsunuz?

Bitcoin ve ETH önemli güçler

SEC, Bitcoin ve altcoin gruplarında bir değer görmeseydi ona saldırmazdı. Zaten paralel bir kripto ekonomisi var. Temel parası Bitcoin’dir. ETH ve stablecoin’lerde ödeme paraları var. İnsanlar ABD bankalarına ve SWIFT’e eskisi kadar sık ihtiyaç duymuyor. Bu durum değişmiyor. Buna göre BTC zaten bir menkul kıymet değil. Bir emtia olarak kabul edildiği için yetişkinler gibi zarar görmedi.

Balinalar Strateji Değiştirdi: Bu Altcoin Satılıyor!

Ethereum da bir emtia olma yolunda ilerliyor gibi görünüyor. En azından piyasa böyle düşünüyor. %20 veya daha fazla düşüş yerine, BTC ve ETH sırasıyla %2,9 ve %6,4 düştü. Piyasalar bu ikisinin hiçbir yere gitmeyeceğini biliyor. Eğer altcoin gruplarını satışa zorlamak zorunda kalırsa, bu 2 daha güvenli token’dan biri için satış yapacaklar.

Altcoin işlem hacmi

Bitcoin açıkça yatırım için tüm sektördeki en güvenli token. Dünya çapında netliğe sahip tek token. Yukarıdaki Polygon ve Cardano örneklerimde olduğu gibi, fiyat bir hafta önceki seviyesine geri dönerse pazarlık yapabilir. Ayrıca hızlı bir şekilde %23 kazanabilirsiniz. Ve bunun ne kadar sürdüğüne bağlı olarak, bu sizin için güzel bir yatırım getirisi olabilir. Diğeri ise tüm ayı piyasası boyunca verdiğimiz tavsiyenin aynısı. Bu da şu anda satışta olan sevdiğiniz projeleri bulmak. Ayrıca uzun vadeli tutmak için satın almaktır. Diğer taraftan likidite kriptoda bir sorun olabilir.

defi altcoin outpacing

Altcoinhaberi.com olarak örneğin MATIC’e bakalım. MATIC likittir. Dün 629 milyon dolarlık işlem hacmi vardı. Hacme göre ilk 10 borsa’dan yalnızca bir tanesi ABD borsası. Coinbase 7. sırada 15,3 milyon dolar yaptı. Bu ortadan kalksa bile, Binance ve OKX’teki ilk 3 işlem çifti bu miktarın 10 katını yaptı. Yani MATIC iyi olacak. Ancak satın almak istediğiniz diğer coinler için bunu kontrol edin. DEX’leri saymayın çünkü DEX alıcıları herhangi bir yerden olabilir. Ancak burada CoinGecko’da yaptığım gibi CEX hacmini kontrol edin. Coinbase ve Binance.US’nin bu token üzerindeki etkisinin, eğer varsa, minimum düzeyde olacağını göreceksiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu