Usta Analist İsim Bile Verdi: Altcoin Piyasası Çökecek!

Kripto para piyasası, sert rüzgarların etkisi altında kayıplar verdi. Popüler bir kripto analisti, son altcoin katliamına rağmen bunun daha başlangıç olduğunu ileri sürüyor. Analist ayrıca, Bitcoin’e kıyasla olası bir Ethereum çöküşü konusunda uyarıyor.

Altcoin piyasasında hesaplaşma devam edecek”

Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto para piyasası düzenleyici baskı altına zor günler geçiriyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) önde gelen kripto para borsaları Binance ve Coinbase’e dava açması, piyasada bir çöküşü tetikledi. Tam ‘Artık dibi gördük’ derken, piyasa üst üste darbelerle kafasını kaldıramaz hale geldi. Bu ortamda, popüler kripto analisti Benjamin Cowen, hiç de iyimser değil. Analist, altcoin piyasasının muhtemelen çökmeye devam edeceğini ileri sürüyor. Bu bağlamda Cowen, son altcoin katliamına rağmen daha da derin kayıplar öngörüyor. Analist, bu konudaki görüşlerini şu şekilde ifade ediyor:

Tüm bu influencerlar altcoinlere büyük meblağlar yatırmaya devam ettiği sürece, altcoin hesaplaşması devam edecek. Size tüm düşüşleri satın almanızı söyleyecekler. Altcoin kumarhanesi tüm para bitene kadar açık kalacak.

Altcoin

Birçok altcoin asla toparlanmayı başaramayacak”

Bu arada, Benjamin Cowen’a göre, bazı altcoin projeleri hiçbir zaman değer kazanamayacak. Hatta, bunlar sonunda piyasadan yok olacak. Bununla birlikte analist, yeni projeler ortaya çıkarsa altcoin toplam piyasa değerinin zaman içinde yine de artabileceğini belirtiyor. Buradan hareketle Cowen, şu öngörülerini paylaşıyor:

Çünkü birçok altcoin asla toparlanmayı başaramayacak. Toplam altcoin piyasa değeri sonunda toparlanabilir. Ancak şu anda satın aldığınız altcoin’ler sadece birer kalıntı haline gelebilir. Ayrıca, insanlar bir sonraki döngüde onları umursamayabilir. Bir sonraki döngüde, insanların önemseyeceği yeni parlak altcoin’ler olacak.

ABD'li Politikacı: Maaşımla Bu Altcoin'den Alacağım!

Bitcoin, tüm kripto piyasasından daha iyi performans gösterecek

Analiste göre, altcoin’lerin zayıflığı, altcoin’lerin çoğunun fiyatlarının şu anda Bitcoin’in en son 25.000 dolar seviyesinde işlem gördüğü 16 Mart’taki fiyatlarından daha düşük olmasından anlaşılıyor. Bu konuda ise analist, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Bitcoin, tüm kripto piyasasından daha iyi performans gösterecek. Bitcoin’in en son 25.000 dolar seviyesinde olduğu 16 Mart’ta altcoinlerin nerede olduğuna bakın. Çoğu (hepsi değil) bugün o zaman olduğundan çok daha düşük. Halving öncesi yıllarda, altcoinler yok oldu. BTC hakimiyeti %60’a çıktı.

Altcoin
Kaynak: Benjamin Cowen/Twitter

Analist, BTC’nin Bitcoin hakimiyet grafiğinde (BTC.D) kazanmaya devam edeceğini söylüyor. Ayrıca, kripto piyasa değerinin daha fazlasını ele geçireceğini tahmin ediyor. Bu bağlamda analist, “Bitcoin hakimiyeti kripto dünyasında takip edilmesi gereken en önemli ölçütlerden biri. Bunu görmezden gelmek sizi tehlikeye atar,” diyor.

Lider altcoin, Bitcoin karşısında çökecek!

Benjamin Cowen, Bitcoin’e kıyasla olası bir Ethereum çöküşü konusunda uyarı yapıyor. Analist, ETH/BTC paritesinin şu anki değeri olan 0,066 BTC’den muhtemelen %45’ten fazla düşerek 1.650 dolar gerileyeceğini söylüyor. Cowen’a göre ETH/BTC paritesi, derin bir geri çekilmeye tanık olduktan sonra bu yılın ilerleyen dönemlerinde bir toparlanma rallisini ateşleyebilir. Analist, bu konuda şu değerlendirmeyi paylaşıyor:

Anladığım kadarıyla, ETH/BTC paritesinde gördüğümüz tek şey, en azından kısa vadede, bir dizi düşük tepe noktası. Şimdi, size daha uzun bir süre boyunca, bir dizi daha yüksek düşükler gördüğümüzü, ancak 2017’den itibaren daha düşük yükseklere de sahip olduğumuzu hatırlatacağım. Dolayısıyla burada, belki de yükseliş eğiliminin daha olası olduğunu düşünmenin zamanının aşağıda bir yerde (0,036 BTC seviyesinde) olduğuna dair bir unsur var. Ve belki de burada bir tür toparlanma hakkında spekülasyon yapmaya başlayabiliriz.

Altcoin
Kaynak: Benjamin Cowen/YouTube

Analist ayrıca, düzeltici hareketi tamamlayana kadar ETH/BTC için herhangi bir ralli şansının muhtemelen masanın dışında olduğunu belirtiyor. Bu bağlamda Cowen, şu açıklamayı yapıyor.

Ancak yine de ETH/BTC paritesinin bir osilatör olduğunu ve buraya (0,019 BTC seviyesine) geri dönmesi gerektiğini mi yoksa eninde sonunda bu şekilde geri geleceğini mi iddia etmek isterseniz isteyin, bu kısmın gerekli bir bileşen olacağını düşünüyorum. Bence ne olursa olsun, ETH/BTC paritesinin nihai yörüngesini anlamadan önce kısa vadede muhtemelen geri gelmesi gerekiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu