Ünlülerden memecoin hamlesi: Solana’da devasa büyüme

Her gün Solana‘da on binlerce memecoin piyasaya sürmesiyle Pumpfun geliri 30 milyon doların üzerine çıktı.

Memecoin trendi oldukça güçlü seyrediyor. Belki de en heyecan verici olan şey, ünlülerin kripto kervanına geri dönmeleri. Birçok ünlü, boğa piyasasının zirvede olduğu 2021 ve 2022 yıllarındaki gibi kriptoyla tekrardan ilgilenmeye başladı. Ünlüleri kripto para piyasasına tekrardan çeken konu başlığı ise memecoin’ler oldu. Bir süredir sektörü kasıp kavuran memecoin’ler, piyasadaki para akışını adeta emmiş durumda.

memecoin dusus

Memecoin oluşturma platformu Pump.fun’a talep artıyor

Caitlyn Jenner, kısa bir süre önce sahneye çıktı ve kendi token’ınını Pump.fun’da piyasaya sürdü ve hem X’inde hem de Instagram’da tanıttı. Birçok kişi hesapların saldırıya uğradığını düşündü ancak o, görünüşe göre bu paylaşımın arkasında kendisinin olduğunu doğrulayan bir video yayınladı.

Jenner daha sonra token’ı Ethereum’da da başlattı ve buradan toplanan ücretleri Trump’ı desteklemek için kullandı. Rapçi Iggy Azalea da MOTHER token’ını Solana’da bağımsız olarak piyasaya sürdü.

Her ne kadar sadece Jenner, Solana memecoin’i için Pump.fun’u kullanmış gibi görünse de, platforma olan ilgi her geçen gün artıyor. Pump.fun, iki haftadan kısa bir süre önce saldırı görmesine rağmen toparlanmayı başardı ve 30 Mayıs’ta en yüksek gelir gününü elde ederek 1,48 milyon dolar elde etti. Memecoin’lerde yaşanan boğa sezonun devam etmesi halinde Pump.fun’daki hacim katlanarak artabilir. Fakat kripto yatırımcıları işlem alırken mutlaka dikkatli olmalıdır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Başa dön tuşu