Ünlü İsim, Bu Altcoin Projesine Dava Açtı: Dolandırıcı!

Yakın zamanda, bir altcoin projesi için dolandırıcılık iddiası ortaya çıktı. Hem de bu iddia, milyarder bir isimden geldi ve yasal işlemlere geçildi. İşte detaylar…

Milyarder isim, altcoin projesine dava açtı

Milyarder yayıncılık varisi Taylor Thomson, alternatif bir kripto para biriminin arkasındaki şirket olan Persistence Technologies’e karşı dolandırıcılık ve çeşitli menkul kıymet ihlalleri iddiasıyla yasal işlem başlattı. Thomson, CEO Tushar Aggarwal ve Ashley Richardson tarafından kandırıldığını söylüyor. Ardından şirketin tokenı XPRT’ye 45 milyon doların üzerinde yatırım yaptığını belirtiyor. Ayrıca yatırımına dayanarak değerini yapay olarak şişirdiğini iddia ediyor. Şikayet Salı günü Kaliforniya Merkez Bölgesi için ABD Bölge Mahkemesinde açıldı.

Thomson Reuters’in üçte ikisinden fazlasına sahip olan Thomson ailesinin yatırım şirketi Woodbridge Co’da hissesi bulunan Taylor Thomson, Persistence Technologies tarafından yanlış yönlendirildiğini iddia ediyor. Şirket, fatura gibi gerçek dünya varlıklarını teminat olarak kullanarak kripto varlıkların (stablecoinler) ödünç alınmasını kolaylaştıran bir protokol olarak faaliyet gösteriyor. Bu benzersiz yaklaşım, gerçek dünyadaki finansman zorluklarını ele almak için DeFi’ı geleneksel finansla birleştiriyor.

Persistence Technologies nedir?

Persistence Technologies, işletmelere ve traderlara finansman ihtiyaçlarını karşılamak için alacaklara karşı kredi çekme olanağı sağlıyor. Böylece verimli küresel sermaye tahsisini mümkün kılmayı amaçlamaktadır. Şirket, gerçek dünyada gelir getiren varlıklar şeklinde temelde yeni bir varlık sınıfı sunmakta. Böylece, düşük faizli yargı alanlarındaki yatırımcılara da getiri elde etme fırsatı verdiğini söylüyor. Persistence Technologies’in başarılarının altını çizen Comdex, 30 milyon dolar değerinde emtia işlemini başarıyla gerçekleştirdi. Şirket ayrıca emtia ticareti sektöründeki 1,5 trilyon dolarlık finansman açığını kapatmayı hedefliyor. Ürün-pazar uyumunun onayı, sağlam doğrulayıcı seti ve işbirlikleri de dahil stratejik ortaklıklar aracılığıyla görülmekte.

Bitcoin Düşerken Bu Altcoin'lerdeki Satışlar Korkuttu!

Persistence Technologies’in teknoloji yığını çeşitli bileşenlerden oluşmaktadır. İlk olarak, Persistence zinciri, ana Persistence zinciri ve doğrulayıcılar seti tarafından sağlanan güvenlik ile işletmeye özel ‘Uygulama zincirleri’ ağından oluşur. İkinci olarak, Persistence SDK, yeni borsalar ve pazar yerleri oluşturmak adına çalışıyor. Ayrıca mevcut olanlarla entegre etmek için bir tak ve çalıştır modülleri paketi sunmakta. Son olarak, Persistence dApp’i kurumsal ve bireysek paydaşlara hitap eden finans uygulamalarına odaklanmaktadır.

Taylor Thomson tarafından Persistence Technologies aleyhine açılan dava, kripto para ve Blockchain sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin karşılaştığı artan inceleme ve yasal zorlukların altını çiziyor. ABD Bölge Mahkemesi’ndeki dava ilerledikçe, CEO ve suç ortağı aleyhindeki dolandırıcılık ve menkul kıymet ihlalleri iddialarına ve bunların bir bütün olarak kripto para piyasası üzerindeki potansiyel etkilerine ışık tutacaktır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu