Uniswap Boşaltan Balinalar, Bu 3 Altcoin’e Akın Etti!

Kripto para balina izleme platformu Whale Alert’tan haber var. Buna göre, son 24 saat içinde gerçekleştirilen üç önemli Uniswap (UNI) işlemini ortaya çıkardı. Bu işlemler, bilinmeyen bir cüzdandan Binance ve Coinbase’e yatırılan önemli miktarda UNI tokenini içeriyor.

Uniswap işlem detayları

İlk işlemde Binance’e tahmini 5.617.639 dolar değerinde 849.998 Uniswap gönderimi söz konusu. Kısa bir süre sonra, iki multi-milyon dolarlık UNI işlemi daha gerçekleşti.

İkinci transferde, yaklaşık 5.297.737 dolara denk gelen 801.957 Uniswap bilinmeyen bir cüzdandan Binance’e gönderildi.

Üçüncü önemli Uniswap işlemi, 801.957 UNI token Coinbase’e gönderildiği için ikinci Binance para yatırma işlemini yansıttı.

Yüksek likiditeye sahip önde gelen kripto para borsalarına bu kadar büyük miktarlarda Uniswap gönderilmesi önemli. Balinanın yakın gelecekte başka kripto para birimlerine yatırım yapacağını gösteriyor. Peki bunlar hangileri?

uniswap

Uniswap balinaları COMP’ye bakıyor

Uniswap balinaları satış yaptıktan sonra Binance borsasında Compound (COMP) adlı altcoine ilgi gösterdi. Veri sağlayıcısı Look On-Chain, iki balina tarafından önemli alımlar yapıldığını bildirdi. “0x3FB7” tanımlayıcısına sahip ilk balina, ortalama 66,13 dolar fiyattan 18.686 COMP token satın almak için toplam 1,24 milyon dolar yatırım yaptı.

“0x5DE6” olarak tanımlanan ikinci balina, sadece 8 saat önce ortalama 64,01 dolar fiyattan 14.885 COMP tokenı satın almak için 953 bin USDC harcadı. Bu yazıyı yazarken Uniswap satan balinaların aldığı Compound (COMP) 63,96 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte, bu son COMP yatırımlarını yapan iki balinanın, satın alımlarından sonra COMP’nin fiyatı düştüğü için kayıplarla karşılaşmaları söz konusu.

Balinalar Cardano fiyatını da etkiledi

Uniswap balinaları fiyat hareketine neden olurken bir başka gelişme de Cardano’da yaşandı. Cardano (ADA), geçtiğimiz hafta boyunca altcoin piyasasında yaşanan çalkantılı dalgalanmaların ortasında 0,30 dolara doğru bir geri çekilmeye tanık oldu. Fiyat dalgalanması yatırımcıların ve tarderların dikkatini çekerek onları ADA’nın hareketini yakından izlemeye sevk ediyor.

Uniswap balinaları hareket ederken on-chain veri analizi bir duruma daha işaret ediyor. Cardano’nun ağ aktivitesinin Temmuz ortasından bu yana istikrarlı bir düşüş yaşadığını gösteriyor. Bu düşüş eğilimi piyasa katılımcıları arasında endişelere yol açıyor. Diğer taraftan bazı yatırımcılar gerçekleşmemiş kayıplarla karşı karşıya. Fiyat 0,30 dolarlık kritik destek seviyesine doğru geri çekiliyor. Buna göre, balina yatırımcıları bu önemli noktayı savunmak için harekete geçiyorlar. Daha fazla ADA tokenı satın alıyorlar. Ayrıca daha fazla düşüşü önlemeyi ve piyasayı bu seviye civarında dengelemeyi amaçlıyorlar.

Altcoin Curve’ün kurucusundan yeni hareket

Uniswap balinaları hamle yaparken DeBank verilerine göre 2 Ağustos’ta Curve’ün kurucusu da önemli bir hamle yaptı. Stake DAO: Governance olarak işaretlenmiş bir adresten 500.000 USDT aldı. Daha sonra 500.000 USDT’yi 502.000 MIM ile değiştirdi.

Balina kriptokoin.com olarak baktığımızda Abracadabra’daki 502.000 MIM borcunu geri ödemek için 1,25 milyon CRV kullandı. Ayrıca hepsini Stake DAO: Governance adresine gönderdi. Buna göre CRV başına ortalama 0,4 USD fiyatla tekrar OTC işlemleri gerçekleştirmesi söz konusu. Son olarak Uniswap balinaları satış yapsalar da diğer altcoinlere hücum etmiş durumdalar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu