Twitter’da işten çıkarmalar devam ediyor

Elon Musk’ın satın aldığı Twitter, içerik kontrolü, nefret telaffuzları, yanlış bilgilendirme ve devlet medyası mevzularıyla ilgilenen takımlardan birtakım çalışanlarını işten çıkarma kararı aldı.

İşten çıkarılanların, şirketin Singapur ve İrlanda’nın başşehri Dublin’deki ofislerinde yer aldıkları belirtilirken, sayıları ise “en az bir düzine” olarak söz ediliyor. İşten çıkarılanların ortasında şirketin Asya-Pasifik bölgesi “site bütünlüğü başkanı” Parıltı Azhar Bin Ayob ve gelir siyasetinden sorumlu yöneticisi Analuisa Dominguez de bulunuyor.

“Motorları alev almış, yüksek süratle düşen ve denetimleri çalışmayan bir uçak”

Musk, Twitter’ı 44 milyar dolara satın almıştı. Yılda yaklaşık 1,5 milyar dolar faiz ödemesi gerektiren, yaklaşık 13 milyar dolarlık bir borçlanma ile satın almayı kısmen finanse eden Musk, şirketin günde 4 milyon dolar ziyan ettiğini ve iflas riskiyle karşı karşıya olduğunu söz etmişti.

Geçtiğimiz ay bir Twitter Spaces etkinliğinde konuşan Musk, şirkete “motorları alev almış, yüksek süratle düşen ve denetimleri çalışmayan bir uçak” benzetmesi yapmıştı. Musk’ın şirketi satın almasından beri, 7 bin 500 çalışandan yaklaşık 5 bini işten çıkarıldı.

Şirket birebir vakitte , kiralık özel uçak seferleri, yazılım hizmetleri ve San Francisco’da bulunan ofislerinden birinin kirası da dahil olmak üzere ödemediği fiyatlar nedeniyle birden fazla davayla karşı karşıya.

Başa dön tuşu