TVL Miktarı En Yüksek 8 Altcoin Bunlar!

DeFiLlama’nın verilerine göre, Ethereum tabanlı DeFi projeleri 41 milyar dolarlık bir toplam TVL’ye sahip. Lider altcoin, kripto para genelinde DeFi’deki tüm TVL’nin neredeyse tamamına yakınını oluşturuyor.

TVL’ye göre en yüksek değere sahip ilk 3 altcoin

Merkezi olmayan finans (DeFi) platformlarındaki Toplam Kilitlenmiş Değer (TVL) 25 Haziran itibarıyla 44,96 milyar dolar. DeFiLlama’nın verilerine göre, Ethereum tabanlı DeFi projelerinin toplam TVL’si ise 41,6 milyar dolar. DefiLlama’nın sağladığı verilere göre, Katman-1 ve Katman-2 ağları toplamda 41,6 milyar dolar ev sahipliği yapıyor. DeFi’deki en fazla TVL’ye sahip Blockchain ise tahmin ettiğiniz gibi kilitli Ethereum. TVL bakımından Ethereum ağı, 24,3 milyar dolar ile açık ara zirvede yer alıyor.

Toplam TVL’nin yüzdesel dağlımı / Kaynak: DeFiLlama

Ethereum’un ardından 5,65 milyar dolarlık TVL ile Justin Sun’ın Tron’u (TRX) geliyor. TRON (TRX), Tron Vakfı tarafından geliştirilen ve 2017 yılında piyasaya sürülen merkezi olmayan Blockchain tabanlı bir işletim sistemi. Başlangıçta TRX tokenları Ethereum üzerinde konuşlandırılan ERC-20 tabanlı tokenlardı. Ancak bir yıl sonra kendi ağlarına geçiş yaptılar.

Altcoin
Tron Blockchain’in TVL’si / Kaynak: DeFiLlama

BNB Chain, en popüler üçüncü Blockchain konumun yerleşiyor. Bu doğrultud BNB Chain 3,4 milyar dolarlık TVL ile Tron’u takip ediyor. Bununla birlikte, piyasa değeri açısından BNB, TRX’den 8 kat daha yüksek bir değere sahip. Bu da dikkatleri çekiyor.

Altcoin
BNB Blockchain’in TVL’si / Kaynak: DeFiLlama

TVL’si yüksek olan diğer Blockchain’ler

BNB Chain’in ardından bir Katman-2 ağı olan Arbitrum geliyor. İlk üç Ethereum Katman-2 Blockchain’de kilitlenen toplam değer (TVL), başlangıcından bu yana önemli ölçüde arttı. Bununla birlikte, Blockchain üzerindeki kullanım ve TVL’de önemli bir fark oldu. Yaygın popülerlik kazanan en son Blockchain olan Arbitrum, TVL ve kullanım açısından Katman-2’de liderliği ele geçirdi.

Arbitrum’u bir başka Ethereum Katman-2 ağı olan Polygon takip ediyor. Polygon, Ethereum ölçeklendirme ve altyapı geliştirme için ilk iyi yapılandırılmış, kullanımı kolay Blockchain. Temel bileşeni, birden fazla uygulama türü oluşturmayı destekleyen modüler, esnek bir çerçeve olan Polygon SDK.

Altcoin
Polygon Blockchain’in TVL’si / Kaynak: DeFiLlama

Polygon’un ardından ise 804 milyon dolar ile Optimisim, 707 milyon dolar ile Avalanche ve 443 milyon dolar ile Mixin geliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu