TÜSİAD/Kaslowski: Geleceğe dair daha ümitli olmak için nedenlerimiz var

TÜSİAD İdare Heyeti Lideri Simone Kaslowski, “İş dünyası için şiddetli şartlar ve riskler devam ediyor fakat geleceğe dair daha ümitli olmak için de her vakit nedenlerimiz var. Türkiye’de iş dünyası çok girişken ve dinamik. Krizlerde panik olmayan, mücadeleci bir iş dünyamız var. Altyapımız da sağlam” dedi.

Simone Kaslowski’nin açıklamalarından öne çıkan başlıklar;

– “Stratejik gayemiz AB üyeliği konusunda ilerleme sağlanması bize iktisat alanında önemli ivmelenme ve kredibilite sağlayacaktır. Ülkemizdeki yatırım ortamına çok olumlu tesirleri olacaktır. Dünyada faizlerin düşmesi ile birleştirebilirsek, çok büyük kalıcı yatırımları çekebiliriz”

– “Makul, düşük bir faiz ile para bulma imkanı bir mühlet daha oluştu. Biz yapısal reformlarımızı tamamlayarak ve kurumlarımızı güçlendirerek bu süreçten kalıcı biçimde faydalanmalıyız”

– ” Merkez Bankası bağımsızlığı makro ekonomik istikrar için kaidedir. Dünyada bize misal ülkeler ortasında en yüksek enflasyona sahip ülke olarak Merkez Bankası bağımsızlığına ziyadesiyle itina göstermeliyiz. Finansal istikrarı sağlamak için enflasyon hedeflemesi yapan bağımsız bir Merkez Bankası’na gereksinimimiz var”

Sürecek…

https://www.haberturk.com/gelecege-dair-daha-umitli-olmak-icin-nedenlerimiz-var-2502238-ekonomi

Başa dön tuşu