Türklerin Favori Altcoin Projesi Binance’de Satıldı! Düştü!

Popüler meme coin’i Shiba Inu, Türk kripto para yatırımcılarının da sepetlerine attığı ilginç bir altcoin. Meme coin’lerin hype olduğu dönemde hiç şüphesiz yatırımcılarına iyi getiriler sağladı. Bununla birlikte, son zamanlarda zor zamanlar geçiriyor. Son bir gelişmede SHIB’in Binance’de satılmasıyla token düşüşe geçti.

Altcoin için destansı ‘kırmızı mum’ bir kaosu yarattı

Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto alanında çalkantılı bir işlem günüydü. Özellikle, popüler meme coin’i Shiba Inu için. SHIB, piyasada büyük bir satışa tanık oldu. Bunun bir sonucu olarak altcoin fiyat grafiklerinde endişe verici kırmızı mumlar oluştu. Bu da yatırımcıları şaşkına çevirdi. Token fiyatlarındaki küresel kızarıklık Shiba Inu’yu (SHIB) da es geçmedi. Trade Görünümü göstergesinin gösterdiği üzere yatırımcılar, sadece Binance’de 800 milyar SHIB’i, kısa süre içinde elden çıkardı.

Altcoin
Kaynak: TradingView

SHIB’nin değerindeki keskin düşüş, tüm kripto para piyasasını etkileyen daha geniş bir eğilimin parçası. Çünkü, piyasa da son zamanlarda aşağı yönlü bir eğilime tanık oluyor. Bununla birlikte, bu çaptaki bir düşüş, yatırımcıların ve traderların endişelenmesine neden oldu. Bu yüzden, bunun yalnızca önceki ivmede bir düzeltme mi yoksa ayılar lehine tam bir piyasa dönüşü mü olduğunu merak ediyorlar.

Hatırlayacağınız üzere, geçtiğimiz haftalarda, piyasa aşırı yükseliş dalgası gördü. Piyasa duyarlılığında açgözlülüğün hakim hale geldi. Ancak, mevcut gerileme bu coşkulu atmosferi bozdu. Ayrıca, kripto piyasasının yukarı yönlü yörüngesinin sürdürülebilirliği konusunda şüpheler yol açtı.

SHIB’nin fiyatı art arda beş günlük büyümenin ardından düştü. Şimdi, tüm gözler 0,000007 dolar civarında seyreden önemli bir direnç seviyesinde. Tarihsel olarak, bu seviye altcoin için bir dönüm noktası. Çünkü, önceki düşüşler sırasında destek sağladı.

SHIB yakımı tüm hızıyla devam ediyor

Shiba Inu Topluluğu, son 24 saat içinde üç ayrı işlemle 73.972.026 (73,97 milyon) SHIB’yi ölü cüzdana aktarmayı başardı.

Bu, beş ayrı işlemle yalnızca 18.276.932 (18,27 milyon) SHIB’nin dolaşımdan çıkarıldığı bir önceki güne kıyasla yakma oranında %304,73’lük kayda değer bir artışı temsil ediyor. Günün en büyük yakımı, yeni ortaya çıkan MARSWAP (MSWAP) adlı bir token’dan geldi. MSWAP, Inferno adresine tek bir işlemle 59.972.026 (59,97 milyon) SHIB gönderdi.

Kısa bir süre sonra, gizemli cüzdan tek bir işlemde 13.000.000 (13 milyon) SHIB’yi ateşe verdi. Söz konusu cüzdanda halen 881 dolar değerinde 114.060.937 (114,06 milyon) SHIB var. Bu durum, potansiyel SHIB yanmasının önümüzdeki günlerde veya haftalarda gerçekleşebileceğini gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu