Türklerin de Aldığı Altcoin “Tesla 420” Haberleriyle Fırladı! – Altcoinhaberi.com

ABD’li düzenleyici SEC, 2018’de Tesla CEO’su Elon Musk’a açılan bir davada kaybeden taraf oldu. Musk’un suçsuz bulunmasının ardından en yakın olduğu altcoin, işlem hacminde belirgin bir artış kaydetti.

Elon Musk, “Tesla 420” davasında suçsuz bulundu

Tesla CEO’su Elon Musk, 2018’de yaptığı bir Twitter paylaşımı nedeniyle yatırımcıları zarara uğrattığı iddiasıyla hakkında açılan davada jüri tarafından aklandı. Musk, Twitter paylaşımında şirketi hisse başına 420 dolar ödeyerek borsadan çekmeyi değerlendirdiğini, bunun için fonların güvence altına alındığını belirtmişti. Tweet’i paylaştığı 7 Ağustos’ta, ilk tweet’ten birkaç saat sonra bu proje için yatırımcıların destek verdiğini “teyit ettiğini” de duyurmuştu. Duruşma sonunda karara varan jüri, Musk’ı yaklaşık 4,5 yıl önce attığı tweet nedeniyle Tesla yatırımcılarını zarara uğratmaktan suçlu bulmadı.

Musk’ın zaferi üzerinde, en yakın olduğu altcoin projesi olan Dogecoin (DOGE), balina ve işlem hacminde belirgin bir artış görüyor.

Olumlu dava sonucu, Dogecoin’i tekrar hareketlendirdi

Balina izleme botları, Dogecoin’in Binance Smart Chain’deki en büyük balinalar arasında en yüksek işlem hacmine sahip ilk 10 kripto listesine girdiğini bildiriyor. WhaleStats cüzdan takipçisi, Dogecoin’in son 24 saat içinde en büyük işlem hacmine sahip ilk 10 altcoin listesine girdiğini tweetledi.

Bu arada geçen gün Binance, yaklaşık 300 milyon Dogecoin’i anonim cüzdanlara aktardı. Bu işlem 27,4 milyon dolar değerindeydi. Büyük transferler, kripto balinalarının DOGE biriktirdiğine dair olası bir işaret sunuyor. Ayrıca, DOGE’nin benimsenmesi son zamanlarda kademeli olarak yayılıyor, FCF Pay müşterileri, sanal ön ödemeli banka kartları aracılığıyla ödemeler için Dogecoin eklemek üzere bu blockchain ödeme işlemcisine oy verdi.

FCF Pay, sanal banka kartları için daha fazla ödeme seçeneği arıyor

Şu anda BNB, ETH ve DOGE, FCF Pay listesine girmek için çetin bir oyalama sürecindeler. Anket başladıktan kısa bir süre sonra FCF Pay, Dogecoin topluğunun DOGE’nin bir ödeme seçeneği olarak eklenmesi için oylamada çok aktif olduğunu duyurmak için bir kez daha Twitter platformuna gitti.

Şimdiye kadar BNB, topluluğun oylarının %44,2’sini alarak lider durumdayken, DOGE %30,2 oyla ikinci sırayı alıyor. ETH oyların sadece %25,2’sini alarak geride kalıyor. Bu esnada Dogecoin, piyasanın sakin olduğu bir dönemde işlem hacmi ve fiyat açısından yükselişte.

CoinMarketCap, DOGE’nin son 24 saat içinde %1,93 yükselerek 0.09528 dolardan işlem gördüğünü gösteriyor. Bununla birlikte, son yedi gün içinde %7’den fazla yükseldi. Altcoinhaberi.com olarak aktardığımız ilgili bir haberde, FCF Pay’in kartları için Shiba Inu (SHIB) ödemeleri bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu haber, şirketin SHIB, BONE ve LEASH’i şirketin ön ödemeli sanal banka kartlarına yüklenebilecek kripto paralar olarak eklemesinden sonra geldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu