Türklerin Aldığı Altcoin İçin ‘Sahte Faaliyet’ İddiası!

Günlük işlemler veya günlük aktif kullanıcılar gibi on-chain ölçümler, belirli bir Blockchain’in popülerliğini veya gücünü gösterir. Sui Network’ün on-chain etkinliği son günlerde arttı. Ancak, bu durum, altcoin topluluğunu iki farklı görüşe bölerek bir tartışmaya yol açtı.

Sui’nin on-chain etkinliği neden arttı?

Pazartesi günü, Sui Blockchain’deki işlemler tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bunda ise SUI 8192 oyunu rol oynadı. Böylece Sui Blockchain, günlük işlemlerde Solana’nın önüne geçti.

Sui günlük işlemleri tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı / Kaynak: Twitter

On-chain ölçüm platformu Artemis, Twitter’da Sui için işlemler yerine işlem bloklarını dikkate aldıklarını açıkladı. Ayrıntılı olarak şu açıklamayı yaptı:

Verilerdeki artış, az sayıda işlem bloğundaki çok sayıda durum güncellemesinin bir sonucu değil, kullanıcıların nihayetinde gönderdikleri işlem bloklarının sayısının anlamlı bir şekilde artması.

Geliştiriciler, SUI 8192’nin oyun mekanizmasını, taşları on-chain bir işlem olarak hareket ettirmek gibi her bir oyun faaliyetini yayınlamak üzere tasarladı. Artemis, oyunu 10 dakika boyunca oynayarak 1.000 işlem bloğu eklediklerini söyledi.

Gelişme, altcoin kullanıcıları arasında tartışma yarattı!

On-chain faaliyetler hakkında topluluk üyelerinden gelen karışık görüşler var. Ünlü trader Andrew Kang Twitter’da şunları yazdı:

Sui rakamlarını yukarı pompalıyor. Grafik iyi görünüyor, ancak piyasa işlemlerin geçerliliği konusunda ayırt edici görünmüyor. Başarana kadar numara yap

Altcoin

Diğer çeşitli topluluk üyeleri Sui’nin on-chain faaliyetlerini “inorganik ve manipüle edilmiş” olarak nitelendirdi. Topluluk üyelerinin bir kısmı ise Sui Blockchain’i on-chain faaliyetlerde sahtecilik yaptığı iddialarına karşı savundu. Bir akıllı sözleşme geliştiricisi Twitter’da şunları yazdı:

Bu etkinliğin amacı Sui Network’ün ilk destekçilerini eğlenceli ve özgün bir şekilde ödüllendirme. Mysten, herkes gibi bir token airdrop yapmak yerine, sahiplerinin görevlere katılmasına ve 5 milyon dolarlık SUI havuzunu paylaşmasına olanak tanıyan 380 bin Bullshark NFT’yi airdrop yaptı. Etkinlik sona erdiğinde günlük işlem sayısının bu kadar yüksek kalmayacağı açık. Bu nedenle heyecanlanmanın bir faydası yok.

Bazı topluluk üyeleri SUI 8192’nin Sui Blockchain’in potansiyelini gösterdiğini söylüyor. Ayrıca, bazı kullanıcıların etkinlik bittikten sonra da ekosistemde aktif olacağını tahmin ediyor. Gerçekten de SUI 8192’nin amaçlarından biri, “her biri online olarak işlenen bir işlem olmasına rağmen her hareket anında gerçekleştiği için” ağın performansını kanıtlamaktı. Altcoinhaberi.com olarak bildirdiğimiz üzere, Layer-1 Blockchain main-net’i Mayıs ayında başlattı. Altcoin projesi, o zamandan beri çeşitli nedenlerle tartışmalara neden oldu. En son on-chain faaliyet tartışması da buna dahil oluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu