Türklerin Aldığı Altcoin İçin Dev Kilit Açma! Milyonlar Dökülecek!

Yarın, Türkiye’de de rağbet gören popüler bir altcoin projesi, “unlock” sürecinden geçecek. Yani, kilitlenen tokenların bir kısmı, piyasaya girecek. İşte detaylar…

Milyonlarca APT piyasaya dökülecek

Veriler, milyonlarca Aptos (APT) tokeninin kilidinin Çarşamba günü açılacağını gösteriyor. Kilidi açılacak miktar, dolaşımdaki arzı yüzde 0.5 oranında artıracak. Kilit açma işleminin 12 Nisan Türkiye saati ile 08:30’da gerçekleşmesi bekleniyor. CoinGecko verilerine göre, APT son 24 saat içinde yaklaşık yüzde 8 artarak Bitcoin (BTC) ve genel piyasadan daha iyi performans gösterdi. Aptos ağı şu anda piyasa değerine göre 2.1 milyar doların üzerinde bir değere sahip. Kilidi açılacak APT’ler, mevcut fiyatlara göre, 50 milyon doların üzerinde bir değere sahip.

Altcoinhaberi.com olarak da bildirdiğimiz üzere kilit açma (unlock) süreci, herhangi bir Blockchain ağına ait yeni tokenların, genellikle önceden planlanmış token ekonomisi planlarına dayalı olarak otomatik olarak açık piyasaya sürülmesini ifade eder. Toplam APT tokenlarının yaklaşık yüzde 84’ü hala kilitli durumda. Yani tokenların büyük bir kısmı henüz piyasaya çıkmamış halde. Bu nedenle bazı uzmanlar, mevcut değerlemelerin uzun vadede düşebileceğini aktarıyor.

Altcoin fiyatı nasıl tepki verebilir?

Token kilitlerinin açılması, katılımcılar harekete tepki verdikçe piyasayı etkileme gücüne sahip önemli olaylardır. Tokenların piyasaya sürülmesi erken yatırımcıların, geliştiricilerin ya da diğer sahiplerin ellerindeki varlıkları fiyat hala yüksekken satmasına olanak tanıyarak satış baskısına katkıda bulunur. Bununla birlikte, temel talebe bağlı olarak, yeni yatırımcılar veya traderlar söz konusu tokenda mevcut varlıklarını artırabilir ve bu da ilk satış baskısı azaldıktan sonra fiyatın yükselmesine yol açabilir.

Bu 2 Altcoin Kilitleri Açtı: Binance'e Torbalarca Dökülüyor!

 Aptos Blockchain’inin ana şirketi olan Aptos Labs, 2022’de birden fazla turda 350 milyon doların üzerinde para toplamıştı.  Bu sırada, Aptos tabanlı kripto para platformları da yüklü miktarlarda fonlama alıyor. En son, Aptos ağı üzerinde merkezi olmayan emir defteri altyapısı oluşturan Econia Labs, aldığı fon ile dikkat çekti. Daha fazla DeFi geliştiricisini çekmek için entegrasyonları kolaylaştırdığını söyleyen Econia, kısa süre önce Aptos DeFi temelini geliştirmek için 6.5 milyon dolarlık tohum fonu aldı.

Econia, Econia protokolü aracılığıyla Aptos Blockchain’inde spot ticaretten kaldıraçlı kalıcı vadeli işlemlere kadar geniş bir uygulama yelpazesine olanak tanıyan bir tasarıma zaten sahip. Ayrıca, dApp entegratörleri sistemi kullanmaya başladı ve DeFi geliştiricileri de yakında entegrasyonlarını kolaylaştırmak için sisteme dahil olacak. Aptos daha fazla çeşitlendirme konusunda istekli görünüyor. Kısa süre önce NFT ve müzik alanına da girdi. DeFi sistemlerine genişlemesi, token kilit açılımlarından bağımsız olarak, özellikle uzun vadeli sürdürülebilirlik için faydalı olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu