Tron’dan (TRX) yeni hamle geliyor

Tron (TRX) kurucusu Justin Sun, kullanıcıların gas ücreti ödemeden ileri geri transfer edebilecekleri bir stablecoin geliştirme planlarını duyurdu. Sun’a göre, gas ücretleri “…tamamen stablecoin’lerin kendileri tarafından karşılanacak.” 

Sun’ın paylaşımına göre, stablecoin ilk olarak Tron (TRX) blokzincirinde piyasaya sürülecek ve daha sonra Ethereum ve Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ile uyumlu tüm blok zincirlerine genişletilecek. 

Sun’ın X gönderisinde, “Bu hizmeti bu yılın 4. çeyreğinde başlatmayı öngörüyoruz. Benzer hizmetlerin büyük şirketlerin blockchain üzerinde stablecoin hizmetlerini devreye almasını büyük ölçüde kolaylaştıracağına ve blockchain kitlesel benimsenmesini yeni bir seviyeye taşıyacağına inanıyorum” ifadeleri yer alıyor. 

Sun, gazsız transferlerin nasıl gerçekleştirileceğine ilişkin ek teknik detaylar paylaşmadı. 

justin sun trx

Stabilcoin, ABD merkezli kullanıcıların stablecoin’i USD ile takas etmelerine ve ardından ücret ödemeden dünyanın dört bir yanına sınır ötesi ödemeler göndermelerine olanak tanıyan PayPal’ın PYUSD’si de dahil olmak üzere benzer tekliflerle rekabet etmek üzere tasarlanmış olabilir . Ancak, ara adım stablecoin’den takas yapmayı gerektirirken, Sun’ın token’ı başarılı olursa, bu adımı gerektirmiyor gibi görünüyor. 

Benzer şekilde, Coinbase Wallet aracılığıyla Ethereum Layer 2 blokzinciri Base’de yapılan USDC transferleri şu anda ücretsizdir ve bu da o ağdaki o stablecoin’in hacminde büyük bir artışa yol açmıştır . Yine, Coinbase muhtemelen ücretlerin stablecoin’ler tarafından karşılandığı yerel bir mekanizma uygulamak yerine transferleri sübvanse ediyordur, Sun’ın açıkladığı gibi. 

USDC ihraççısı Circle ve borsa Binance, Tron’daki USDC desteğini sonlandırarak Sun’a, kurduğu ağda başarılı bir yerel stablecoin için başka bir teşvik sağladı. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Başa dön tuşu