Traderlar Endişelerin Ortasında Bu Altcoin Projesini Short’luyor!

Haftanın Curve Finance hack girişimini fiyat hareketlerini fırsata çevirmek isteyen traderların rekabeti takip ediyor. Justin Sun, Wintermute ve DWF-Labs alıcı tarafını ağırlaştırırken, bir trader grubu altcoin karşısında pozisyon alıyor.

Traderlar, hack haberleri ortasında altcoin satıyor

Raporlara göre Pazartesi günün hack girişimi ardından Curve’nin CRV tokeni ciddi bir tasfiye ile karşı karşıya. CRV fiyatı bugün 0,50 doların altında düşerek Kasım 2022-FTX seviyelerine geri döndü. Pazar günün hack olayından bu yana %30 değer kaybetti.

Veri kaynağı Velo’ya göre, CRV’ye bağlı sürekli vadeli işlemlerdeki açık pozisyon miktarı, derin negatif fonlama oranlarıyla birlikte 106 milyon dolara ulaşarak ikiye katlandı. Bu durum genellikle yatırımcıların short pozisyon almış olabileceğinin veya fiyat düşüşüne yönelik pozisyon alındığının bir işaretidir.

CRV fiyatı, tasfiye riski ve insanların short pozisyonlara yönelmesi nedeniyle zorlu bir dönemden geçiyor. Bu durum, altcoin fiyatını doğrudan olumuz etkiliyor. Altcoinhaberi.com olarak aktardığımız üzere, Tron kurucusu telafi riskini önlemek için bugün devreye girdi.

Short açanlar kurucu Egorov’un teminatlandırılmış varlıklarından endişeli

Curve’ün Vyper kullanan birkaç stable havuzu 30 Temmuz’da istismar edildi. Hack girişimi CRV fiyatını ciddi tasfiyeye yol açabilecek destek seviyelerine ulaştırdı. Bunlardan biri, kurucu Michael Egorov ile ilgiliydi. Delphi Digital, kurucusu Egorov”un pozisyonları ile ilgili endişeleri şöyle açıklıyor:

Dün, birkaç CurveFinance havuzu sömürüldü. Curve’un kurucusu Michael Egorov, şu anda 427.5 milyon CRV ile desteklenen yaklaşık 47%’sini oluşturan ~100 milyon dolarlık bir krediye sahip. CRV, son 24 saatte %10 düşüş yaşadığından, Curve’un sağlığı tehlikede.

Delphi’ye göre Egorov, Aave’den 305 milyon CRV teminat karşılığında 63,2 milyon USDT borç aldı. CRV/USDT çifti 0,37 dolara düşerse pozisyonu tasfiye olacak. Egorov ayrıca, 15,8 milyon FRAX kredisini destekleyen teminat olarak Fraxlend’e 59 milyon CRV sağladı.

Yükselen faiz oranları ölüm sarmalına yol açabilir

Delphi, “Şu anda bulunduğu %100 kullanımda, faiz oranı her 12 saatte bir ikiye katlanacaktır. Mevcut faiz oranı %81,20. Ancak yalnızca 3,5 gün sonra yaklaşık %10.000’e yükselmesi olası” diyor.

Delphi, “Bu astronomik faiz oranı, CRV fiyatı ne olursa olsun nihai tasfiyesine yol açacak” diye ekliyor. Tasfiye, krediyi destekleyen teminatın, yani CRV’nin zaten zayıf olan piyasaya satılacağı ve daha geniş DeFi ekosisteminde dalgalanma yaratacağı anlamına gelir.

Michael Egorov, tasfiyeden kaçınmak için FRAX protokolünü kullanıyor

Curve’nin kurucusu Michael Egorov, Fraxlend’den yeni bir likidite havuzu talep etti. 100.000 CRV ödülüne sahip crvUSD/fFRAX adlı yeni havuz, Egorov’un 59 milyon CRV’yi teminat olarak kilitleyerek 15.8 milyon FRAX stabilcoini ödünç aldığı FraxLend’in CRV/FRAX Likidite havuzuna adanmıştır. Piyasalar, Pazar günkü hack girişiminin ardından Egorov’un CRV destekli tasfiyesinden korkuyor. Bunun piyasa üzerinde ciddi etkileirileir söz konusu.

Justin Sun, Wintermute ve DWF-Labs destek veriyor

Tron kurucusu Justin Sun bugün Michael Egorov’a destek olmak için 5 milyon CRV satın aldı. Ayrıca Wintermute ve DWF Labs gibi şirketlerde CRV’ye destek gösterdi. CRV şu anda bir miktar düşüş gösterdiği 0.6068 dolar bölgesinde işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu