Temmuz’da Bu 2 Kripto Para Alınır!

Finans ve danışmanlık şirketi The Motley Fool’un analisti Dominic Basulto, Temmuz ayı için hedefinde olan kripto para birimlerinden bahsetti. İşte analistin seçtiği coin’ler ve yorumları…

Analist, en büyük kripto para olan Bitcoin’den bahsetti

Kripto piyasasında süregelen belirsizliğin ortasında, birkaç kripto 2023’ün ikinci yarısına doğru potansiyel yatırım hedefleri olarak öne çıkıyor. Analist Basulto, “benim için öne çıkan iki kripto Bitcoin ve Cardano,” diyor.  Her iki kripto da üstün uzun vadeli büyüme katalizörlerine sahip. Öncelikle Bitcoin halihazırda yılbaşından bugüne yüzde 80’den fazla artış gösterdi, ancak en iyisi henüz gelmemiş olabilir. Önemli faktörlerden biri, dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock’ın yeni bir spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) planlarını açıklamasının ardından Haziran ortasında başlayan BlackRock Rallisi.

İşte Bu Hafta Büyük Kazançlarıyla Sevindiren 5 Altcoin!

Altcoinhaberi.com olarak da bildirdiğimiz gibi kısa süre içinde diğer kurumlar da kendi spot Bitcoin ETF başvurularını yaptılar. SEC o zamandan beri bu ETF başvurularının mevcut haliyle onaylanmayacağını söylese de, Bitcoin’e yatırım yapmanın yeni yolları için bastırılmış çok sayıda yatırımcı talebi olduğu açık ve BlackRock başvurusunu çoktan yeniden yaptı. Bunun da ötesinde, Bitcoin’in Nisan 2024’te yapılması planlanan bir sonraki halving etkinliğine 12 aydan daha az bir süre kaldı. Her halving’de Bitcoin madencilerine ödenen ödül yarı yarıya azalıyor. Bitcoin için 2012, 2016 ve 2020’deki geçmiş yarılanma olayları kripto için büyük fiyat artışlarıyla aynı zamana denk geldi. Bu nedenle yatırımcılar 2024’te benzer bir fiyat fenomeninin gerçekleşeceğinden umutlu.

Analiste göre Bitcoin’in grafiklerine zoom yapıldığında resim daha da çekici hale geliyor. Ark Invest’ten Cathie Wood’un belirttiği gibi, Bitcoin’in uzun vadeli büyüme potansiyeli onu 2030 yılına kadar 1 milyon dolarlık bir kripto haline getirebilir. Cathie Wood, Bitcoin için sekiz farklı kullanım alanı belirledi ve bu kullanım alanlarının her biri büyümeyi tetikleyebilecek niteliktedir. Basitçe ifade etmek gerekirse, Bitcoin küresel finans sisteminin giderek daha önemli bir parçası haline geliyor ve bu nedenle değeri sadece ödemelerin ötesinde artmaya devam edecek.

Uyarı Geldi! Bu Altcoin Çökebilir

Listedeki ikinci coin, Cardano oldu

Nisan ortasına kadar Cardano, Bitcoin’e büyük ölçüde ayak uyduruyordu ve yıl boyunca %80 artış gösterdi. Ancak ardından felaket bir Haziran ayı geldi. SEC, kripto para borsaları Coinbase Global ve Binance’e karşı dava açtığında, bu borsaların müşterilere sunduğu “kayıtsız menkul kıymetlerden” biri olarak Cardano’ya atıfta bulundu. Neredeyse anında piyasa paniğe kapıldı ve hızlı bir satış başladı. Bu nedenle Cardano son 30 gün içinde neredeyse %20 değer kaybetti. Yani Cardano muazzam miktarda düzenleme riskiyle birlikte geliyor. Ancak analist, şunları söylüyor:

Ancak piyasanın aşırı tepki verdiğini ve Cardano’nun bir geri dönüşe hazır olabileceğini düşünüyorum. Durumun stabilize olduğuna dair potansiyel bir işaret olarak Cardano son yedi günde %8 artış gösterdi.  Burada göz önünde bulundurulması gereken önemli bir husus, SEC’in doğrudan Cardano’nun peşine düşmemiş olmasıdır. Cardano, diğer tüm üst düzey kriptolardan daha fazla, olası bir SEC yasal zorluğuna karşı kendini korumak için adımlar attı.  Cardano için uzun vadeli büyüme katalizörü, Blockchain dünyasının en önemli sektörlerinden biri olan merkezi olmayan finans (DeFi) ile ilgili oldu. 2023 yılına girerken DeFi, Cardano için önceliklerden biriydi. Bu yıl heyecanlanacak çok şey oldu. Cardano DeFi ekosistemi için yeni ürünlerin piyasaya sürülmesinin yanı sıra temel DeFi ölçümlerinde önemli bir artış yaşandı.

Yarın Bu 23 Altcoin İçin Kritik: İşte Bilmeniz Gerekenler!

Tüm bunlar, Cardano’nun ileride çok fazla yukarı yönlü potansiyele sahip olduğunu gösteriyor gibi görünüyor.  Hem Bitcoin hem de Cardano için SEC büyük bir risk faktörü olmaya devam ediyor. SEC doğrudan Bitcoin’in peşine düşme niyeti göstermese de, öngörülebilir gelecekte spot Bitcoin ETF’lerinin olmayacağını söyledi.   Bununla birlikte, analiste göre, bu potansiyel düzenleme riskini üstlenmeye istekliyseniz, hem Bitcoin hem de Cardano Temmuz ayı için cazip yatırım hedefleridir. Düzenleyici görünüm iyileşirse, 2023’ün ikinci yarısında her ikisi için de çok daha fazla yükseliş olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu