Tarihlik Balina Uyandı! – Altcoinhaberi.com

On-chain araştırmacısı Lookchain, beş yılı aşkın süredir uykuda olan bir altcoin balinasının bugün tekrar harekete geçtiğini bildirdi. 2017’de madencilik yapan balina, yaklaşık 16 milyon dolarlık kripto cüzdanına sahip.

5 yıldır hareketsiz kalan altcoin balinası ilk transferini tamamladı

Lookchain tarafından sağlanan verilere göre, 2017 yılında madencilik yoluyla 10.266 ETH biriktiren balina, bugün 16 milyon dolar değerindeki cüzdanının tamamını hareket ettirdi. 2 milyon dolar değerindeki 1.322 ETH, merkezi kripto para borsası Poloniex’e aktarıldı. Bu da balinanın muhtemelen 1.322 ETH’yi nakde çevirmek istediğini gösteriyor.

Transferin zamanlaması, Ethereum’un düşüşte olduğu, kritik bir destek seviyesine yaklaştığı dönemde geliyor. 5 yılı aşkın süredir hareketsiz kalan 10.266 ETH’ye sahip balina, muhtemelen ideal bir fiyat seviyesinde kar elde etmek isteyecek. Güncel teknik analizler, büyük yatırımcının bir süre daha beklemesinin mantıklı olabileceğini öneriyor.

“Bitcoin bu seviyeyi aşarsa, Ethereum (ETH) başka bir ralli içinde olabilir”

Ethereum balinasının uyandığı saatlerde, girişim şirketi Placeholder’ın kurucusu Chris Burniske, ETH’nin patlama yaşayabileceği bir senaryoyu detaylandırdı. Kripto analisti, dolar ve faiz oranları düşerse, Bitcoin’in 25.000 doları geçebileceğini ve Ethereum da aynı şeyi yaparsa, başka bir boğa piyasasına yol açabileceğini öngörüyor.

Bitcoin, son birkaç gündür bir miktar dalgalanma yaşıyor. Bir diğer teknik analist Jake Wujastyk, Bitcoin fiyatının günlük grafikte sabitlenmiş hacim ağırlıklı ortalama fiyat (VWAP) oluşturduktan sonra bir teklif yakalamaya çalıştığına inanıyor.

Bitcoin’in fiyatı, geçen haftadan bu yana, 1 Mart’ta 23.880 dolardan 4 Mart’ta 22.198,98 dolara sert dalgalandı. Altcoinhaberi.com olarak aktardığımız üzere, Bitcoin fiyatı 3 Mart’ta kabaca %6 düşerek gün içi en düşük seviyesi olan 22.000 dolara ulaştı. Bu düşüş, kripto para dostu bir banka olan Silvergate’in çöküşüyle ​​bağlantılıydı.

Silvergate’in hisseleri büyük bir darbe aldı ve bankanın yıllık raporunu ertelemesinin ardından tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştı. Coinbase, Bitstamp, Circle ve Paxos dahil olmak üzere büyük kripto para birimi müşterileri, banka ile bağlarını kopardı.

Altcoin yatırımcıları, Ethereum’da yüksek kaldırıcı benimsiyor

Güncel on-chain verilere göre ETH, Şubat başından bu yana volatilite ve talep yavaşlamasının ardından kaldıraç işlemlerinde bir artış yaşıyor. Ocak ayındaki performansının aksine, ancak son gözlemler, volatilitede bir artışa neden olabilecek tasfiye riskinin arttığına işaret ediyor.

Yakın tarihli bir CryptoQuant analizi, Ethereum vadeli işlem piyasasının aşırı ısınma potansiyelini ele aldı. Analiz, vadeli işlem piyasası katılımcıları arasında kaldıraç talebinde gözlenen artışa dayanıyordu. Kaldıraçlı işlemlerdeki artış, piyasadaki düşük talebi ve dolayısıyla fiyat hareketindeki düşük coşkuyu yansıtıyor.

Ethereum (ETH) yazım sırasında 1.500 dolar bölgesinin üzerinde işlem görüyor. Son 24 saatte göre %5 civarında düşüş gösterdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu