Tanınan Borsa XRP Alım Satımını Durdurdu, Kripto Para Ünitesi Düşüşe Geçti

En büyük beşinci kripto para ünitesi olan XRP, artık Coinbase’de mevcut değil. Bir numaralı ABD borsası olan Coinbase, XRP ticaretini dün akşam saatlerinde durdurdu. SEC’in Ripple aleyhine açtığı davanın yol açtığı hareket birinci olarak 29 Aralık’ta duyurulmuştu.

XRP, Coinbase’in ticareti durdurmasından kısa bir mühlet sonra yüzde üçten fazla kıymet kaybetti ve ruhsal olarak değerli kabul edilen 0,30 dolar düzeyinin altına düştü. Messari datalarına nazaran Coinbase Pro, günlük XRP süreç hacmi açısından üçüncü en büyük borsadır. Rakip borsa Kraken de 29 Ocak’ta XRP alım satımını durduracak.

XRP yazının yazıldığı sırada 0.28 dolar civarında süreç görüyordu. XRP’nin 29 Ocak’ta Kraken’in de alım satımı durdurmasıyla bir arada daha da düşüşe geçip geçmeyeceği merak konusu oldu.

Polkadot da XRP’yi Geçmişti

Son vakitlerde güçlü bir yükseliş başlatan Polkadot (DOT), XRP’nin düşüşünü fırsata çevirerek piyasa bedeli bakımından en büyük dördüncü kripto para ünitesi olmuştu. CoinMarketCap bilgilerine göre Polkadot yaklaşık 14.220 milyar dolarlık piyasa bedeli ile  13,140 milyar dolarlık piyasa pahasına sahip XRP’yi geride bırakarak 4. sıraya yerleşti.

Başa dön tuşu