Tanınan Analiste Nazaran Bu 3 Altcoin Patlama Yapabilir

Altcoin Daily sunucusu ve kripto para trader’ı Austin Arnold, önümüzdeki ay patlama potansiyeline sahip olduğuna inandığı üç altcoin projesini açıklıyor.

Arnold’un listesinin başında akıllı kontrat platformu Cardano (ADA) yer alıyor. Kripto para strateji uzmanı, YouTube’daki 388.000 takipçisine, Ethereum rakibinin lokal token’lar için dayanak sağlama planlarını yükseliş faktörü olarak nitelendiriyor.

“Ethereum’da ERC20 tokenlarının piyasaya sürülmesine misal formda, varlıklar Cardano’ya geliyor. Ne vakit? Pekala, bu tarih gitgide yaklaşıyor ve Cardano topluluğunun birçok, Ocak ayı sonlarını düşünürken, araştırmam şu anki planın Şubat ayının ortasını işaret ettiğini gösteriyor.”

Ek olarak Austin, Cardano’nun yakında Shelley’den Goguen’e geçiş yapacağını vurguluyor. Bu, platformun ADA kadar inançlı ve akıllı kontratlar gerektirmeyen lokal varlıkları piyasaya sürmesine imkan tanıyacak.

İkinci sırada ise Sushiswap (SUSHI) var. Arnold, merkeziyetsiz borsa (DEX) Sushi’nin 2021 için argümanlı bir yol haritası sunmasının akabinde önümüzdeki ay büyük bir sıçrama yapacağını söyledi.

“İşte bu yeni yol haritasının kıymetli noktaları: RUNE ve Moonbeam tarafından aktifleştirilecek bir çapraz zincir DEX, Polkadot ağına uygulama ve 2021’in sonunda büsbütün merkeziyetsiz bir idare yapısı. Bu daha fazla merkeziyetsiz olacakları manasına geliyor ki yükseliş için epeyce kıymetli. Ayrıyeten Polkadot’un yardımıyla gerçekleşecek çapraz zincir DEX uygulaması da yükseliş için epey değerli görünüyor. Bu çok büyük. Bu, herkesle çalışabilecekleri manasına geliyor.”

Arnold ayrıyeten bir lending tahlili olan BentoBox’ın lansmanını da özetliyor. Kripto para analistine nazaran bu hareket, Sushiswap’in imajını otomatik bir piyasa yapıcısından muhtemelen merkeziyetsiz bir finans (DeFi) lending ve borrowing protokolüne dönüştürme teşebbüsünü gösteriyor.

Arnold’un listesinde yer alan son altcoin öteki bir akıllı kontrat platformu olan Neo. Altcoin Daily sunucusu, kesimde Çinli Ethereum (ETH) olarak bilinen protokole büyük değişikliklerin geldiğini belirtti.

“Ethereum’un çok uygun bir performans sergilediği açık ve NEO… bunlar kripto para dünyasında nereye uyuyorlar? Kendilerini bugün itibariyle, 2021’de, Bitcoin tarafından paha depolama protokollerine, Ethereum tarafından temsil edilen yüksek performanslı genel blokzincirlerine, Polkadot tarafından temsil edilen çapraz zincir ağlarına, Filecoin tarafından temsil edilen depolama protokollerine, Chainlink üzere kripto paralar tarafından temsil edilen Oracle tahlillerine sahibiz diyorlar ve tüm bunlardan ötürü, yeni kuşak internet yahut Web 3.0, puzzle neredeyse tamamlandı.”

Arnold ayrıyeten, proje büsbütün Neo3 isimli yeni bir blokzincirine geçeceği için Neo’nun hepsini yapmaya çalıştığını söylüyor. Arnold’a nazaran, protokolün yeni sürümü yerleşik bir oracle, merkeziyetsiz bir evrak depolama ve merkezi olmayan bir kimlik tahlili üzere yeni özelliklerle gelecek.

Neo3’ün bir Poly Network çapraz zincir ekosistemini, Flamingo tabanlı merkeziyetsiz bir finans (DeFi) ekosistemini ve yeni bir yönetişim modelini benimseyeceğini de ekliyor.

Başa dön tuşu