Suudi Arabistan, Bu Metaverse Coin ile Ortaklık Kurdu! – Altcoinhaberi.com

Popüler bir metaverse coin olan SAND’in arkasındaki The Sandbox ve Suudi Arabistan, anlaşmanın kapsamına dair ayrıntıları açıklamadan bir mutabakat zaptı imzaladı. Birleşik Arap Emirlikleri gibi Suudi Arabistan da kripto ve web3’e büyük ilgi gösteriyor. İşte detaylar…

Metaverse coin ve Suudi Arabistan arasında anlaşma

Metaverse oyun platformu The Sandbox ve Suudi Arabistan bir tür anlaşmaya vardı. Detaylar verilmedi. The Sandbox’ın kurucu ortağı ve COO’su Sebastien Borget, haberi duyurmak için LinkedIn’i kullandı. “The Sandbox ve Suudi Arabistan Dijital Hükümet Otoritesi (DGA) arasında ortaklık imzalamak gerçek bir onurdu,” diyen Borget, metaverse konusunda keşfetmeyi, tavsiyelerde bulunmayı ve karşılıklı olarak desteklemeyi dört gözle beklediklerini vurguladı. Borget ve Suudi Arabistan’ın DGA’sı muhtırayı Suudi başkenti Riyad’daki Leap Tech Konferansına katılırken imzaladılar.

7 Altcoin İçin Son Dakika Zıpladılar

Borget, şirketinin, Suudi Arabistan hükümeti ile yaptığı anlaşma hakkında daha fazla bilgi veremeyeceğini, ancak ayrıntıların “önümüzdeki haftalarda” açıklanacağını söyledi. The Sandbox henüz kitlesel açıdan benimsenmemiş bir platform. Ancak, birçok yönetici ve yatırımcı tarafından metaverse alanının geliştirilmesinde lider olarak görülüyor. Platform, kullanıcıların oyun içinde kendi mini evrenlerini oluşturabilecekleri sanal bir alan olarak karşımıza çıkıyor.

SAND fiyatı sıçrama yaşadı

Şirket, 2021’de SoftBank’ın Vision fonu liderliğindeki B Serisi turda 93 milyon dolar topladı ve altı aydan kısa bir süre sonra, 4 milyar dolarlık bir değerleme ile 400 milyon dolar daha toplamaya çalıştığı söylendi. Orta Doğu’da hem Suudi Arabistan hem de Birleşik Arap Emirlikleri son yıllarda kripto para birimi, web3 ve metaverse ile ilgili politikalar ve yatırımlar gerçekleştiriyor. Hükümete ait bir web sitesine göre, Suudi Arabistan’ın DGA’sı “hükümetle ilgili dijital her şeyle ilgilenen otoritedir”.

Bu gelişmelerin de etkisiyle SAND fiyatı yüzde 25 oranında değer kazancı sağladı. Kripto para, 0.72 dolar seviyelerinden 0.93 dolara kadar yükselmeyi başardı. Yazım sırasında, yüzde 25’lik bir yükseliş ile 0.89 dolardan işlem görüyor. 2011 yılında Pixowl tarafından piyasaya sürülen The Sandbox, kullanıcıların bir oyun şeklinde dijital varlıklar oluşturmasına, oluşturmasına, satın almasına ve satmasına olanak tanıyan Blockchain tabanlı bir sanal dünyadır.

Altcoinhaberi.com olarak da bildirdiğimiz gibi The Sandbox, merkezi olmayan otonom kuruluşların (DAO) ve NFT’lerin güçlerini birleştirerek, gelişen bir oyun topluluğu için merkezi olmayan bir platform oluşturur. Resmi whitepaper’a göre, Sandbox platformunun ana görevi, Blockchain teknolojisini ana akım oyunlara başarılı bir şekilde tanıtmaktır. Platform, kullanıcıların aynı anda hem yaratıcı hem de oyuncu olmalarını sağlayan yaratıcı bir “play-to-earn” modelini kolaylaştırmaya odaklanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu