SUI Coin 400x Yapabilir mi? Danışmanlık Devi Cevapladı!

Ethereum tüm zamanların en iyi kripto yatırımlarından biri olmaya devam ediyor. Ethereum’a 2015 yılında, yatırım yapmış olsaydınız, bugün yüzde 63.500’lük bir kâr elde etmiş olurdunuz.  Dolayısıyla, bazılarının bir coini “sıradaki Ethereum” olarak adlandırması, önemli.  Bunu Solana ve Avalanche gibi kripto paralarda zaten görmüştük. Her ikisi de piyasaya çıkar çıkmaz potansiyel Ethereum katilleri olarak etiketlenmişti. Aynı fenomeni Mayıs ayında piyasaya giren layer-1 Blockchain Sui Coin ile de görmeye başlıyoruz. Peki, SUI için de büyük bir sıçrama olasılığı var mı? İşte ABD merkezli danışmanlık devi The Motley Fool’un analistlerinden Dominic Basulto’nun cevabı…

Sui Coin nedir?

Sui, neredeyse kusursuz bir soyağacına sahip, süper hızlı, süper ölçeklenebilir bir proof-of-stake Layer-1 Blockchain’dir. Sui’deki geliştiricilerin çoğu Meta Platforms’un büyük Blockchain projesi Diem üzerinde çalıştı. Sui’nin kurucuları, Coinbase Ventures dahil bazı yüksek profilli isimlerden 330 milyon dolardan fazla risk sermayesi aldı. Şu anda en büyük cazibe Sui’nin işlem işleme hızı gibi duruyor. Ağ, saniyede 300.000 işleme (TPS) kadar işlem yapabildiğini iddia ediyor. Bu, Solana’nın (65.000 TPS) bile sunabileceğinin çok ötesinde. Dahası, Sui’nin arkasındaki geliştirici ekip, büyük ölçüde kullandıkları programlama dili ile öne çıkıyor. Bu dil nedeniyle Blockchain’in kripto varlıklar ve Web3’ün cesur yeni dünyası için optimize olduğunu iddia ediyor.

bitcoin price crash cryptocurrency suicide

Sui ne kadar yükseğe çıkabilir?

Analiste göre küçük bir piyasa değeri karşılaştırması, Sui’nin ne kadar yükselebileceği konusunda size iyi bir fikir verecek. Şu anda 500 milyon doların biraz üzerinde bir piyasa değerine sahip. Eğer 10 kat yatırım getirisi elde ederse, bu Sui’ye yaklaşık 5 milyar dolarlık bir piyasa değeri sağlar. Bu Solana ve Avalanche bölgesidir. Şu anda Solana’nın piyasa değeri 7,7 milyar dolar, Avalanche’ınki ise 4,7 milyar dolar.

Ancak diyelim ki Sui, üstün performans özelliklerine dayanarak sonunda Ethereum’un yerini aldı. İşte o zaman işler gerçekten ilginçleşecek. Ethereum şu anda 200 milyar dolardan fazla bir piyasa değerine sahip. Bu nedenle Sui Ethereum’u yakalarsa, bu 400 katlık bir yatırım getirisi olacaktır. Analist, “Yatırımcıların bir sonraki Ethereum kavramını neden sevdiğini anlamaya başlayabilirsiniz.  Rakamlar çok hızlı bir şekilde büyüyor,” ifadelerini kullanıyor.

Milyonlarcası Borsaya Taşınan Altcoin İçin 1 Dolar Tahmini!

Birçok açıdan aynı mantık, Ekim 2022’de tanıtılan Aptos (APT) için de geçerli. Aptos, Diem’den çıkan diğer büyük Blockchain projesiydi. Sui gibi kusursuz bir soyağacı, en iyi geliştirici yetenekleri ve yüksek profilli risk sermayesi desteğiyle geldi. Pratikte bir kasırganın (Kasım 2022’deki FTX fiyaskosu) doruğunda piyasaya girmesine rağmen Aptos şu anda bugüne kadar yüzde 125 gibi şaşırtıcı bir artış gösterdi. Piyasa değerine göre dünyanın en iyi 40 kripto parasından biri haline geldi.

Peki gerçekten başka bir Ethereum’a ihtiyacımız var mı?

Elbette asıl soru, Blockchain dünyasının başka bir Ethereum’a ihtiyacı olup olmadığı. Bir zamanlar vardı, çünkü Ethereum hala yavaş, eski moda PoW Blockchain’iydi. Ancak geçen yıl The Merge ortaya çıktı. Analist, “sonuç olarak, başka bir Ethereum’a gerçekten ihtiyacımız olduğuna ikna olmadım. Pek çok hız ve performans sorunu artık çözüldü. Ethereum The Merge’i sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdi,” dedi. Ayrıca aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Dolayısıyla Sui’nin görkemli büyüme hedeflerine ulaşabilmesi için pek çok şeyin yolunda gitmesi gerekiyor. Birincisi, geliştiricilerin Ethereum’u terk etmek ve gelecekteki tüm geliştirme projeleri için başka bir Blockchain’e geçmek için gerçek bir ihtiyaç algılamaları gerekir. Bunun gerçekleşeceğini sanmıyorum. Dahası, Sui’nin yalnızca Ethereum’u değil, Solana, Avalanche ve şimdi de Aptos dahil olmak üzere önceki Ethereum katillerinin uzun bir listesini de yenmesi gerekecek. Bu büyük bir istek.

İşte SUI Coin Hakkında Her Şey

Analist, “Şimdilik Sui’yi uzun vadeli bir yatırım olarak tavsiye edemem” diye ekliyor. Fiyatı (hala 1 dolar civarında işlem görüyor) ve geçmişi nedeniyle kesinlikle ilginç. Ancak analist, daha yüksek hızların geliştiricileri, kullanıcıları ve yatırımcıları kazanmak için yeterli olduğunu düşünmüyor. Günün sonunda, insanlar platformun üzerine neyin inşa edildiğini görmek istiyor. “Şu anda, Blockchain dünyasının birçok önemli alanında baskın olan Ethereum’u yenemezsiniz. Ethereum hala dünyanın önde gelen Layer-1 Blockchain’i. Sonuç olarak, Ethereum’da hem kısa hem de uzun vadede yükselişi sürdürüyorum,” diyerek analizini sonlandırıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu