Spark (FLR), Ripple’ın (XRP) Yasal Sorunlarından Etkilenecek mi? Topluluk Açıkladı

Spark (FLR) topluluğu tarafından yönetilen Twitter hesabı, Flare ve Spark (FLR) token’ının XRP’nin SEC kurumu ile yaşadığı yasal çatışmadan bir halde etkileneceği konusundaki tanınan düşüş yanlısı anlatıyı reddetti.

Salı günü Brad Conway isimli bir Twitter kullanıcısı, Flare Networks idaresinden, FLR token airdrop’unun detaylarını ve borsalardaki kullanılabilirliğini açıklığa kavuşturmasını istedi. Kullanıcı ayrıyeten, XRP’yi hali hazırda delist eden borsalar hakkında kaygılarını lisana getirdi.

Daha evvel aktardığımız üzere, ABD’nin menkul değer düzenleyici kurumu SEC, Ripple Inc., Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’i yasadışı bir menkul değer olarak ilan ettiği XRP’den gelir elde etmekle suçluyor. Bu suçlamalar kamuoyuna duyurulduğunda, birtakım kripto para borsaları XRP alım satımını durdurmaya karar verdi.

FLR ve XRP Farklı Şeyler

Flare topluluğu, FLR ve XRP’nin “ayrı şeyler” olduğunu açıkladı. Bu nedenle Flare Network, Ripple‘ın yasal problemlerinden etkilenmeyecek.

Bununla birlikte, FLR tokenları şimdi piyasaya sürülmedi. Fakat Bitrue’nun dahil olduğu XRP odaklı birtakım borsalarda sadece IoU’lar formunda alım satım yapılabilir.

Artık Airdrop Yok

Flare Networks ana ağını etkinleştirdiğinde, listeleme duyuruları gelecektir. CEO Hugo Philion ile yakın vakitte yapılan bir röportaja nazaran Flare, Mayıs 2021’de başlayabilir.

Ayrıca, Flare Networks grubu ek bir airdrop için rastgele bir plan paylaşmadı. Tek yasal token dağıtımı, Flare ana ağının lansmanından sonra gerçekleşecek. Bu dağıtım için gerekli olan anlık manzara (snapshot) 12 Aralık 2020 tarihinde alındı.

FLR token’larının birinci kısmı (%15), Flare (FLR) lansmanından bir ay sonra dağıtılacak. Geri kalanı dağıtım ise 24-36 ay içinde gerçekleştirilecek.

Başa dön tuşu