S&P 500 Endeksi seansı rekor seviyede tamamladı

Kapanışta, Dow Jones endeksi yüzde 0,26 artışla 26.786,68 puan, S&P 500 endeksi yüzde 0,29 yararla 2.973,01 puan ve Nasdaq 0,22 kıymet kaybıyla 8.109,09 puan düzeylerinde seyrediyor.

Beyaz Saray Ticaret Danışmanı Peter Navarro, ABD-Çin müzakelerinin gerçek tarafta yapıldığını anca vakit alacağını söyledi. 

Cleveland Fed Lideri Loretta Mester, Londra’da yaptığı konuşmada, “Fed’in faiz indirmesinin enflasyon beklentilerini yükselteceği konusunda değerlendirmeler var lakin bu tesirin nasıl olacağı net değil. Bu yüzden faiz oranlarında muhtemel bir indirimi desteklemek için şimdi hazır değilim” sözünü kullandı.

Mester, “ABD iktisadı bu yıl büyük olasılıkla yeterli bir performans gösterecek lakin aşağı taraflı riskler artıyor. Brexit, ticaret savaşları, Ortadoğu’daki tansiyonlar bu belirsizlikler ortasında bulunuyor” biçiminde konuştu.

ABD Ticaret Temsilciliği Ofisi tarafından Pazartesi günü yapılan açıklama ile, Avrupalı havacılık şirketi Airbus’a transatlantik sübvansiyon sağlandığı gerekçesiyle AB’ye uygulanabilecek ek vergilerin kapsayacağı 4 milyar dolar kıymetindeki eserin listesini yayımlandı. Ek vergiye alışılmış tutulabilecek eser kalemleri ortasında kiraz, et, peynir,zeytin ve makarna ile birlikte kimi viski çeşitleri ve dökme demir borular ve tüpler de bulunuyor. Böylelikle Nisan ayında belirtilen 21 milyar dolar kıymetindeki AB eserlerine 4 milyar dolarlık eser listesi daha eklendi. 

 

 

Başa dön tuşu