Son Olaylarla Binance Tehlike İçinde Olabilir!

Dev kripto para borsası Binance için sirenler çalıyor. Son olaylarla beraber Binance büyük bir tehlike ile karşı karşıya kalmış olabilir. Bloomberg raporlarına göre Binance, piyasa hakimiyetini günden güne kaybediyor! İşte detaylar…

Bloomberg raporu Binance için büyük bir tehlikeye işaret ediyor!

Kripto para piyasası ve büyük kripto para borsaları, geçtiğimiz aylardan bu yana büyük sorunlarla karşı karşıya kaldı. Son yayınlanan Bloomberg raporu, dev kripto para borsasının yakın zamanda büyük sorunlarla baş etmek zorunda kalabileceğini ortaya koyuyor. Yayınlanan rapora göre dev kripto para borsası Binance, kripto pazarındaki hakimiyetini günden güne kaybediyor. Yatırımcılar, Binance yerine OKX, Huobi ve Bybit gibi büyük kripto para borsalarına doğru yöneliyor. Bu durum, bu borsaların büyük pazar paylarını elde etmesine yol açtı.

Binance CEO'su Bunları Satmaya Çalışıyor

Özellikle son zamanlarda ABD’li düzenleyicilerin Binance üzerindeki artan incelemeleri ve düzenleyici eylemlerinin, dev kripto para borsasının kullanıcıları için büyük bir endişe oluşturdu. Uzmanlara göre ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) olası bir yaptırımı borsa ve piyasa için yıkıcı olabilir. SEC’in özellikle büyük kripto para borsalarından Coinbase ve Binance üzerindeki etkisi, iki borsanın önceki çeyreklere kıyasla daha az likiditeye tanık olmasına yol açtı. Öte yandan uzmanlara göre Jump Crypto ve Jane Street’in piyasa yapıcılığı faaliyetlerini ABD’den geri çekmesi borsalar üzerinde daha fazla baskı yaratacak.

“Artan baskılarla beraber Binance’in pazar payı düşüşe geçti!”

Altcoinhaberi.com olarak daha önce aktardığımız üzere, ABD’li düzenleyiciler büyük kripto borsaları Coinbase, Bittrex ve kripto ile ilgili kuruluşlara karşı katı düzenleyici önlemler aldı. ABD SEC ve NYDFS, Paxos’a karşı harekete geçerek firmanın Binance USD (BUSD) stablecoin basımını durdurmasını emretmişti. Bununla beraber Binance, BUSD’a yönelik sıfır üretici ücreti ve sıfır ücretle Bitcoin ticareti gibi faaliyetlerini sona erdirmek zorunda kaldı. Borsa, BUSD’den düşük piyasa değerli TrueUSD (TUSD) stablecoin’e geçmeye karar verdi. Binance CEO’su “CZ” son değişikliklerinin ardındaki nedeni doğruladı ve BTC/TUSD’yi 22 Mart’tan itibaren tek sıfır ücretli spot işlem çifti haline getirdi.

Aktarılan Kaiko verilerine göre Binance’in spot işlem hacmi payı Mart ayındaki yüzde 53’lük seviyesinden gerileyerek Mayıs ayında yüzde 51’e düştü. Bununla beraber diğer borsalardaki faaliyetler arttı ve Huobi’nin pazar payı yüzde 2’den yüzde 10 seviyelerine yükselirken, OKX’in yüzde 5’ten yüzde 9’a kadar yükseldi. Bybit gibi Güney Kore borsalarının pazar payları ise yüzde 8’den 14 seviyelerine kadar yükseliş gösterdi.

Binance ve CEO’su üzerindeki baskı daha da artabilir!

Bir diğer yandan açıklamalarda bulunan Singapur merkezli Venn Link Partners’ın kurucusu Cici Lu, Binance ve CEO’su üzerindeki baskının ABD’deki yoğun yasal düzenlemelerle beraber daha da artacağını aktardı ve şu sözleri kullandı:

ABD’deki baskılar, kullanıcıların fonlarının güvenliği konusunda endişelenmelerine yol açtı ve diğer merkezi borsalara yönelmelerinin nedeni de bu.

Son Dakika: Binance'den 11 Altcoin İçin Delist Duyurusu!

Konu ile ilgili bir Binance sözcüsü yaptığı açıklamalarda, artan SEC baskısıyla beraber pazar payı düşüşünün modelleme çalışmalarında öngörülenin aksine daha düşük olduğunu öne sürdü. Dev kripto para borsası bunlara rağmen ürün ve hizmetlerini geliştirmeye devam edeceğini ve “yeni bir düzenleyici çağına” hazırlanmak için uyum süreçlerine yatırım yapacağını aktardı. Bir diğer yandan borsanın CEO’su Changpeng Zhao’dan gelen açıklamalar, borsaya yönelik hedefli saldırıların ortasında Binance.US’teki etkiyi azaltmak için borsa üzerindeki hisselerini azaltmayı planladığını ortaya koyuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu