Son 24 Saatte %200 Oranında Değer Kazanan Frontier (FRONT) Nedir, Ne İşe Yarar?

Bugün sizlere Frontier (FRONT) isimli kripto para ünitesinden bahsedeceğiz. Birkaç ay evvel çıkan token, bugün tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaşmayı başardı. Frontier, yazının yazıldığı sırada CoinMarketCap datalarına nazaran son 24 saatte %200 oranında artış yaşadı.

Frontier Token Nedir?

Frontier, DeFi alanına girişi teşvik etmek için oluşturulan projedir. Projenin teknik altyapısı, kendi blockchain platformu olan Frontier Chain’den oluşur. Şu anki paha yargısı, FRONT token’larının stake ettirilerek yatırımcıların kazanmasına imkan sağlıyor. Lakin sistemde kelam sahibi olmak isterseniz, idare token’ları olan gFRONT native token’ına sahip olmanız gerekir.

Ne İşe Fayda?

Staking

Frontier token (FRONT), platform içinde inançlı bir formda stake edilebilir. Yalnızca kullanıcıların onaylayıcı node ya da onaylayıcılara token’ları delege etmesi gerekir.

İşlemler için gaz kullanmama

Frontier Chain süreçleri, Frontier uygulamaları oluşturulduğu vakit gas fiyatı almayacak. Şayet FRONT token’larını Frontier Kasası’nda kilitlerseniz süreç fiyatlarından önemli tasarruf sağlayabilirsiniz.

Frontier teşvik protokolü

Frontier tabanlı uygulamalar oluşturuldukça kullanıcılar FRONT token’larını ödül olarak kazanabilir.

Likidite sağlama

Frontier, FRONT token’ları ile merkeziyetsiz platformlara likidite sağlayacak. Onun için kullanıcılar FRONT token’larını faiz karşılığı verebilir.

Yönetim

Frontier Chain’de yönetici olmak için, $gFRONT token sahibi olmak lazım. Bu platformda kararların eşit, adil ve merkeziyetsiz olmasını sağlar.

NFT oluşturma ve satın alma

Frontier, içerik üreticileri, blockchain şirketleri ve sanayi önderlerinin eşsiz token’ları (NFT) almalarına imkan tanıyor. FRONT token’ları ödeme olarak alınırken, token’ların dağıtımı, transferi ve yok edilmesine imkan tanıyor.

Havale etme

Frontier, havale sistemi ile kullanıcıların arkadaşlarını DeFi ekosistemine getirmeleri için teşvik edecek. Ekosistemin gelişmesi için, Frontier Chain üyelerin kampanya yapmalarına karşılık FRONT token dağıtacak.

Entegrasyonla birlikte deflasyon

Frontier, B2B entegrasyonuna dayalı fiyatları ve müsaadeleri FRONT token’ı olarak toplayacak. Entegrasyonlar arttıkça FRONT token’ının bedelinin artması planlanıyor.

Sonraki planları

Frontier, ekosistemin büyümesi için birtakım özellikleri devreye sokmayı planlıyor:

  • Merkezi finans uygulamaları
  • FRONT tabanlı borçlanma
  • Sosyal oyunlaştırma
  • Unifront API erişim hizmetleri, sağlanacak hizmetlerin bir kısmını oluşturuyor.

Front şu anda Binance, Huobi, Kucoin, Uniswap üzere borsalarada listelenmiş durumda. Frontier CoinMarketCap’te 195. sırada yer alıyor.

Başa dön tuşu